Wpis z mikrobloga

Czy kupno "litra" na pierwsze moto to głupota i samobójstwo? Jakieś doświadczenie mam ale nigdy nie jeździłem niczym większym niż 800cm i raz sportowym kawasaki litrem ale nie wspominam dobrze XD. Dokładniej chodzi mi o jakiegoś boxerka ze stajni #bmw a dokładniej 1200gs no zakochałem się w ich dźwięku i nic nie poradzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motocykle #pytaniedoeksperta
  • 14
  • Odpowiedz
@MagicznyKarol: To raczej duży i ciężki motocykl, więc o wywyrotke i parkingówke łatwo (litrowy sport jest dość niski i lekki). Jeżeli to Cie nie przerasta to weź sobie z salonu na 1-2h i przetestuj.
  • Odpowiedz
@MagicznyKarol: sam na moto nie jeżdżę ale zbyt wiele widziałem pogrzebów w mojej okolicy gdzie gówniarze kupowali lita jako pierwszy motocykl i nie wracali z przejażdżki.
Radziłbym jednak nabrać doświadczenia na czymś mniejszym.
  • Odpowiedz
@MagicznyKarol: Przecież ten motocykl nie ma dużej masy. Od 203 do 223 według Wikipedii. Moja 600cc waży 211, więc zmniejszenia mocy z powodu masy tu nie będziesz miał. Ot taka standardowa masa. To nie 400kg chopper ;-)
  • Odpowiedz
@MagicznyKarol kumpel miał tylko prawko, bez doświadczenia na moto, kupił GSa za 70k jakoś z salonu, zrobił 1400km, #!$%@?ł się, paciak, oddał moto i tyle było jego przygody z motocyklami. Ja jeżdżę od 11lat :P
  • Odpowiedz
@licuri: Dokładnie, a więc podsumowując: niska masa + wysoki środek ciężkości + duża moc = problemy ;-) Najprawdopodobniej mnie nie zrozumiałeś, bo ta masa to miała być wada, przy tej mocy, a nie zaleta.
  • Odpowiedz
@MagicznyKarol jak motocykl jest ładny to bym brał. Na tym motocykle mają polegać. Czy se weźmiesz GSa 1200 czy R1 czy cokolwiek innego to twoja sprawa. Bez problemu sobie na tym dasz radę.

Turystyki tylko mają jedną wadę: w mieście, w korku to #!$%@?. Zastanów się czy na pewno ten.
  • Odpowiedz
@MagicznyKarol: dla samego dziwięku możesz brać R Nine T - silnik ten sam. GS to krowa, przeznaczona do turystyki, im dalej tym lepiej. Znacznie lepiej oceniać motocykle wg tego jak się OSOBIŚCIE na nich jeździ. Może być tak, że obsługa takiej kolubryny zrazi Cię do motocyklizmu. Powinieneś jednak wypróbować kilka modeli i pojemności, jeżeli nie masz określonych preferencji, jak i gdzie chciałbyś latać.
  • Odpowiedz