Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Wpis #zalesie i #boldupy do wszystkich specow #bhp

Kazda czesc zestawu ochronnego do pracy na wysokosciach chce mnie zabic.

Helm ochronny, ktory spada z lba przy kazdym ruchu glowy

Szelki, ktore sie zaczepiaja o wszystko

Linka od szelek, ktora mi sie raz zaplatala dookola szyji

Kamizelka odblaskowa, ktora sie zaczepiala o kazda drzazge.

Ale tak to jest, gdy osoby ktore nie maja pojecia o danej pracy biora sie za jej optymalizowanie...

#pracbaza
  • 9
  • Odpowiedz
  • 1
@DellConagher co do helmu to masz pasek podbródkowy? Szelki pewnie najtańsze pracodawca kupił? Linka nie wiem jak mogła się zaplątać ale to możliwe. Czemu zamiast kamizelki z odblaskiem nie masz np. bluzy? Czy zgłaszałeś szefowi, że śoi są źle dobrane?

#bhp here
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jarezz: wszystko mam dobrze dobrane, paska pod0 lbem nie mam tylko, owszem, ale to nie zapobiega waleniu sie w leb co chwile, bo mam kilkanascie cm plastiku nad czerepem!

Uprzaz by wystarczyla biodrowa. Nie widze roznicy, czy #!$%@? cie paski najtansze czy tez najdrozsze - oba sie beda tak samo zaczepiac :)

Nie mam bluzy, bo przepisy tego nie wymagaja. Zreszta jak znam zycie to pewnie ktorys z bhp i tak
  • Odpowiedz
  • 0
@DellConagher są bluzy robocze z odblaskiem więc kamizelki nie trzeba wtedy. Co robisz na wysokościach? Co do paska to ma zapobiegać spadaniu helmu. Co do szelek droższych to chociażby zapięcia są lepiej zaprojektowane i sposób ich regulacji więc zaczepiaja mniej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jarezz: oj, zdziwilbys sie :D inspektorzy osha (emigracjo, usa) sie #!$%@? kiedys, ze zly kolor kasku mam :p

Szelki mam standardowe, full harness, naprawde nie widze zbyt wiele opcji zeby tutaj cokolwiek usprawnic. Szelki duct tapem skleic?

A ciagnalem kabel na glosniki ;p
  • Odpowiedz
  • 0
@DellConagher kolor kasku akurat w USA jest zdaje się prawnie uregulowany. Tak samo jak taśmy ostrzegawcze i ich kolory. Co do szelek to popatrz sobie Millera z metalowymi klamrami. Pracuje na eksterytorialnej budowie w Polsce dla US Navy i podlegam pod OSHA. Bluzy przechodzą bez problemu. Pracuje jako behapowiec.
  • Odpowiedz
@jarezz: No to gratuluje posady! :) Moze usprawnisz troche ten system, bo poki co, to kazdy kogo znam na to narzeka :P Niestety teoria teoria, ale praktycznie gdyby tego wszystkiego przestrzegac, to by polowa budynkow nie stanela.

@Wsciekle_piesci_meza: Bo wchodze moze raz na tydzien na 2-3h zeby kabel dociagnac. Osobiscie bym sie z kaskiem nie #!$%@? nawet, ale niestety jak to prawie zawsze bywa - najwiekszy #!$%@? na budowie to
  • Odpowiedz
@DellConagher: To, że wchodzisz raz na tydzień nie oznacza, że masz wchodzić w byle czym. Powinieneś mieć lepszy.

Najlepsze jest to, że każdy chce żeby bhpowiec przymykał oko i dawał swobodę. Ale jak dojdzie do wypadku to idzie się do niego z widłami, że nie gonił za pierdoły. Każdy kto przerabiał temat ciężkiego/śmiertelnego wypadku i rozmów z prokuratorem będzie "#!$%@?" dla ludzi na obszarze pracy. Bo jak w grę wchodzą tematy
  • Odpowiedz