Wpis z mikrobloga

Kupował ktoś z was w sklepie aleshop.pl/miał doświadzczenia z tym sklepem? Mają dobre ceny w porównaniu z konkurencją ALE opłata tylko przelewem online/przelewem tpay oraz brak możliwości odbioru osobistego/wysyłki za pobraniem. Sklep ma siedzibę Nowe Sady 17, 94-102 Łódź, w googlach widnieje tam - Schronisko dla bezdomnych mężczyzn Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, ale jest to duży budynek, może jakieś biura/pomieszzenia są wynajmowane. Ceneo ostatnio dobre opinie (na początku słabo), na www.legalniewsieci.pl brak jakiegokolwiek info (odpisali żę wygląda ok ale się przyjrzą)

"Dzień dobry, wszystko co Pan opisał ma znaczenie, jednak sklep posiada dużo pozytywnych opinii w serwisie Ceneo.pl co oznacza, że zamówienia realizuje - sprawdzimy sklep dokładnie i damy znać. pozdrawiamy"

Myślicie, że sklep to scam? Na co zwracać uwagę chcąc być pewnym, że sklep to nie przekręt?
REGON 380329694
NIP 7271718173

Czat z aleshop.pl:
Ja11:26
Witam,

czy możliwy jest u Państwa odbiór osobisty?

11:28
Przepraszamy, ale w tym momencie wszyscy konsultanci są zajęci. Proszę, zostaw nam swój adres e-mail, a my odpiszemy tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Wsparcie dołączył(a) do chatu

Wsparcie11:28
Witam serdecznie

Wsparcie11:28
niestety ze wzgledu na duzy wspolnczynnik nieodbieralnosci

Wsparcie11:29
nie posiadamy takiej opcji w sklepie

Ja11:34
Rozumiem, a czy możliwa jest wysyłka za pobraniem?

Wsparcie11:35
również nie posiadamy

Wsparcie11:35
konkurencja nas nie lubi

Wsparcie11:35
i zamawiała na fałszywe adresy narażając nas na koszty

Ja11:37
rozumiem, dziękuję za informację.

#sklepyinternetowe #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 463
  • Odpowiedz
Tpay właśnie napisało oficjalnego maila do każdego, który zgłosił swoją sprawę do nich.
Informacja dotycząca transakcji z Aleshop.pl

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, że w związku z podejrzeniem popełnienia oszustwa przez sklep Aleshop.pl, dokonaliśmy blokady środków Sprzedawcy w tym Państwa transakcji. Dzięki szybkiemu działaniu Działu Bezpieczeństwa Tpay.com, udało nam się zabezpieczyć Państwa środki, mimo iż sama transakcja została poprawnie rozliczona i przekazana do sklepu.
  • Odpowiedz
Hej. Nie jest źle. Robiłem przelew tradycyjny z konta w Raiffeisen w niedzielę na 750 PLN (Zamówienie: BSETADMAQ Złożone w 2019-03-10 11:49:52) . Pieniądze właśnie wróciły mi na konto. Nic nawet nie zdążyłem nigdzie zgłosić.

SZCZEGÓŁY ZWROTU Rachunek nie akceptuje przelewów
  • Odpowiedz
@jacek-d: Dziękuję Panie Jacku, chciałabym jeszcze prosić o informację czy zgłaszali Państwo sprawę do banków wskazanych na stronie aleshop.pl? Jeśli tak to kiedy?
  • Odpowiedz
@Szymon22222: w weekend nie przechodzą transakcje, więc jeśli rachunki zostały zablokowane, to każdy kto puścił przelew w weekend/piątek wieczór powinien dostać kasę z powrotem.

O ile rachunki zostały zablokowane....
Tak przynajmniej uważam ja :)
  • Odpowiedz
Coś mi tu się nie podoba... Jeśli ktoś zrobiłby przelew w weekend,a konto zostało zamknięte przed pierwszym księgowaniem w banku, to kasa powinna wrócić (z powodu niemożności "dostarczenia") tego samego dnia co zablokowanie, najpóźniej następnego dnia przy pierwszym księgowaniu. Jest już wtorek wieczór, więc nie jest możliwe, aby kasa doszła "automatycznie" (bez zgłaszania).
  • Odpowiedz
Dokładnie, pieniądze powinny mu wejść w tej samej sesji porannej więc nie powinno być tak że jednym przelew cofnelo drugim nie ;)
  • Odpowiedz
przelew z poniedziałku na 0,10 zł w celu sprawdzenia czy konto w Alior jest zablokowane wrócił dzisiaj. Wysyłałęm z mbnak. Szkoda ze przelew z niedzieli na 1729 zł nie wrócił(,)
  • Odpowiedz
@adam4 a o której godzinie wysłałeś przelew kontrolny w poniedziałek? Wysyłałeś taki sam przelew kontrolny na konto w mBanku (to drugie)?
  • Odpowiedz