Wpis z mikrobloga

@gansevudei A może jako polityk, powinna troszczyć się o wizerunek kraju, który reprezentuje. Szczególnie za granicą, to leży w naszym interesie, o który ona jako, powtórzę jeszcze raz-polityk, powinna dbać.
@gansevudei "Pawłowi było wstyd z tego powodu, że Polska nie przyjęła właściwie żadnego uchodźcy." W tym miejscu to srogie przegięcie, nieprawdaż?

W kwestii smoleńskiej ma rację, jednak nadal pozostaje pytanie jakie te słowa przyniosą korzyści dla Polski, czy dla Gdańska?
@gansevudei: dlatego że Ukraincy to też uchodźcy, jest ich w Polsce 1.2 mln. Przyjmując retorykę wypowiedzi Pani Dulkiewicz i niektórych mediów można wnioskować że słowo uchodźca odnosi sie nie tylko do sytuacji danej osoby, lecz także do jej koloru skóry i tego skąd ucieka. Faworyzowanie jednej grupy ludzi względem drugiej, ze względu na kolor skóry czy pochodzenie, ma swoją encyklopedyczną nazwę, chyba oboje wiemy jaką.
@gansevudei: Z artykułu wynika m.in że Ukraincy nie są uchodźcami głównie dlatego że pracują i generują zyski dla państwa no i wg. autorki część z nich nie spełnia wymogów bycia uchodźcą. Dobrze załóżmy że to prawda, załóżmy również że jako kraj przyjmujemy uchodźców, jak widzisz opiekę nad nimi? W jaki sposób i skąd wezniemy środki na to żeby ich utrzymać? Różne źródła mowią o tym że ~75% z uchodzców w niemczech
Zasugerowałaś to wklejając link, który jak mniemam mial odzwierciedlać twoje poglądy, odniosłem się do linku. Uznałem też że jesteś zwolenniczką przyjęcia uchodźców po tym zdaniu

czemu przegięcie? może ludziom zacznie być wstyd i przestaną głosować na ten prymitywny zaścianek.

To też poprosiłem o rozwinięcie myśli i przedstawienie twojego punktu widzenia, ktory na pewno potrafisz przedstawić idąc na memiczną wojnę z grażynami.
co jest złego w wywiadzie dla zagranicznej prasy na temat skandalicznych rządów partii rządzącej


@gansevudei: widziałaś kiedyś jakiś taki wywiad niemieckiego, francuskiego czy brytyjskiego polityka w polskiej prasie?
zastanów się dlaczego