Wpis z mikrobloga

Jeżeli podatek akcyzowy, którym obłożono p-------y i a-----l jest po to aby nie pić i nie palić, bo to wyjątkowo szkodliwe to czy świadczenie 4000+ jest po to aby przyszłe madki p0lki nie musiały rezygnować z picia i palenia w trakcie ciąży?

Swoją drogą zastanawia mnie czy skoro picie i palenie generuje takie straszliwe koszty w systemie ochrony zdrowia, że państwo wychodzi na zero (przynajmniej tak twierdzą politycy w programach telewizyjnych) po wypiciu flaszki 0.5 l na miesiąc i wypaleniu do tego kilku papierosów to dlaczego one są nadal legalne? A jeżeli szkodliwe dla zdrowia jest jedynie nadużywanie papierosów i alkoholu to dlaczego wszyscy, nawet ci co palą i piją sporadycznie i sobie nie szkodzą muszą płacić za tych co nie mają umiaru?

#polskaszkolaekonomii #czarnyhumor #heheszki #politykaprorodzinna #dobrazmiana #pytaniedoeksperta
tojestmultikonto - Jeżeli podatek akcyzowy, którym obłożono p-------y i a-----l jest ...

źródło: comment_b3sbm8ns5IWROcECDqAbGNVnYER24eBt.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SomeoneFromPoland: dlaczego mi? ja nie mam żadnych możliwości decydowania o tym co jest legalne, a co nie.
czy chcesz przez to powiedzieć, że mamy do czynienia z państwem teoretycznym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@SnowFox: Podatek na paliwo płacimy wszyscy, bo nawet gdy ktoś nie ma własnego samochodu i nie kupuje paliwa to i tak płaci akcyzę pokrywając koszty transportu towarów do sklepu, które każdy sklep wlicza w cenę sprzedawanych u siebie towarów. akcyza na paliwo to drugi VAT. Jak kupujesz butelkę wódki to płacisz akcyzę na paliwo umożliwiające dostarczenie tej butelki do sklepu, płacisz podatek VAT nałożony na a-----l i jeszcze akcyzę na a-----l. Masz więc podatek od podatku od podatku.

P.S. Aby uczciwie zarobić
  • Odpowiedz