Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mnie jak to jest z rejestratorami AnalogHD (hybrydowymi) i stream RTSP / Onvif WYCHODZĄCYMI z rejestratora.
W sensie - mam w jednej lokalizacji kilka kamer analogHD, podpiąłem to do rejestratora typu "chińczyk najpodlejszy" najbliżej jak się da (ze względu na jakość obrazu, w końcu analog, kable itd) - i mam (pomijając kwestię rejestrowania na tym rejestratorze itd) każdą z tych kamer dostępną w sieci w postaci osobnego streamu

rtsp://admin:password@192.168.1.250:554/Streaming/Channels/101
rtsp://admin:password@192.168.1.250:554/Streaming/Channels/201

... itd.
Ustawiłem sobie te steramy jako kamery-źródła obrazu na drugim "dużym" rejestratorze (już całkiem IP, razem z innymi IPcam) - i działa.

Dziś coś takiego chciałem zrobić gdzie indziej, wziąłem innego najtańszego chińczyka nvr-hibrid-ahd-1080p, by robił za konwerter AHD>stream ... i ciemnadupa, nigdzie nie mogę znaleźć tych streamów wychodzących, wygląda że tego nie ma, dopóki z przeglądarki (oczywiście tylko IE) nie wejdę i sie nie zaloguję - to nic nie wypuści z siebie, a to co wypuszcza (po analizie strony otwieranej w IE) nie łączy sie na rstp nigdzie (nie ma połączeń na inny port rejestratora niż 80 http), tylko jakiś ActiveX plugin coś sobie sam czaruje w sobie tylko znany sposób...

Czy ja mam pecha, że drugi nie działa, czy mam szczęście że pierwszy działa?
Czy jest jakiś chiński standard chińskich płytek nvr z tymi linkami do streamów wychodzących?

#cctv #monitoring #sieci
Pobierz hrumque - Powiedzcie mnie jak to jest z rejestratorami AnalogHD (hybrydowymi) i strea...
źródło: comment_rAj3oDiVxHL0iRn6bGnZAJoIzqkTjPyl.jpg
  • 7
@hrumque: Różnych modeli jest sporo, ciężko zgadywać jaki masz (ten drugi) - znalazłem tylko taki podobny wizualnie: https://www.ebay.co.uk/itm/Security-CCTV-8CH-AHD-DVR-NVR-HD-IP-CVI-TVI-Analog-Hybrid-Video-Recorder-UK-EU-L/163272058126?hash=item2603c5e50e:m:mn76KSYFH-s71MohjBpThpA
Nie siedzę zawodowo w CCTV, ale te tanie NVR jakie spotkałem NIE wysyłały niestety na zewnątrz RTSP.
Spróbuj ten stary i ten drugi zobaczyć pod Onvif Device Manager (darmowy) - on dosyć ładnie znajduje "co leci".
Spróbuj ten stary i ten drugi zobaczyć pod Onvif Device Manager (darmowy) - on dosyć ładnie znajduje "co leci".


@bialy100k: stary "rozgryzłem" właśnie onvif device menagerem gdzie stream jest. Na nowym nic nie znajduje...
Jedno i drugie to taka mydelniczka bez żadnych oznaczeń producenta, najtańszy z aliexpress z oznaczeniem 1080p (a są jeszcze tańsze z 720p), menu podobne typowe jak we wszystkich tych chińskich NVR...
Pobierz hrumque - > Spróbuj ten stary i ten drugi zobaczyć pod Onvif Device Manager (darmowy)...
źródło: comment_g5c52mmpRGsqT4wOQTFhCcLW7TG8ESPa.jpg
A on w ogóle ma wsparcie na wyjście RTSP ?

@brokenik: Nie wiem? Po tym pierwszym, który ma (a wygląda podobnie, soft ma podobny, no ale to chińczyki) myślałem naiwnie ... że wszystkie mają. A tu się okazuje, że drugi nie ma. I dlatego tu pytam - czy posiadanie wyjścia RTSP jest normą, czy raczej normą jest jego brak...