Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Pieczyw: To ja dla odmiany musze powiedziec ze spotkalen sie z niemilym traktowanien ze strony Czechow, doszlo do klotni i na tym sie skonczylo (doslownie pod sama Praga).

Dodam tez jednak ze mieszkajac przez jakis czas w Chalupkach poznalem bardzo sympatycznych Czechow, ktorzy kumplowali sie z Polakami, a sam kilka razy mialem Czechow za pasazerow.

  • Odpowiedz
Ale od czechów to ty sę odczep.


@kantek007: Zawsze mnie śmieszy to waflowanie się Polaków do Czechów. W obrazku jest dużo racji. Czesi nas nie lubią. Może nie tak jak my Niemców czy Rosjan ale zdecydowanie to lubienie ich przez nas jest jednostronne.

A byliście kiedyś w Czechach / rozmawialiście z czechem? Ja się nie spotkałem z tym, żeby byli #!$%@? przez polaków. Mówisz do niego po polsku on do ciebie po czesku i gitara
  • Odpowiedz
@Pieczyw: Myślę, że negatywne nastawienie do Czechów wśród niektórych (głownie starszych) Polaków wynika z powszechnego ateizmu w Czechach i braku "heroicznych" zrywów podczas WW2. Po prostu inna narodowa mentalność od naszej. Poza tym Cieszyn, Zaolzie, interwencja LWP w 1968 i inne zaszłości historyczne.
  • Odpowiedz
A byliście kiedyś w Czechach / rozmawialiście z czechem?


@Pieczyw: Wielokrotnie, bardzo lubię jeździć w tamte rejony.

Ja się nie spotkałem z tym, żeby byli #!$%@? przez polaków. Mówisz do niego po polsku on do ciebie po czesku i gitara siema.


@Pieczyw: A ja się spotkałem kilkukrotnie, jednak większość jest przyjaźnie nastawiona.
  • Odpowiedz
@aett jestem wielkim podróżnikiem (katolickim) i od zawsze podróżuje po Czechach. Przejechałem całe Czechy samochodem, motocyklem, rowerem. Odwiedziłem, wszystkie miejscowości w Czechach. Rok temu skończyłem pieszą podróż, po wszystkich wsiach i miastach w Czechach, a ty mi śmiesz powiedzieć, że niewiele po Czechach podróżuje? Chyba niepoważny jesteś. Nie pozdrawiam.
  • Odpowiedz