Wpis z mikrobloga

Mieliscie wrażenie, że niektóre rodzaje lepiej się palą?
Ostatnie dni kopciłem te brązowe [nie wiem jaki to smak, ktos pisal, ze brązowe to niby kakao czy kawa, ale w ogole tak nie smakowały]

a dzisiaj jak wrzucilem turkusowego jakis mentol to zupelnie inaczej. Duzo latwiej było się zaciągnąć i duzo wiecej dymu szlo.
Jak palilem tego brązowego to zaciągałem mocno i prawie zero dymu. I tez po wypaleniu ten niebieski latwiej wychodzil.

Nie wiem wydaje mi się, ze moze w tych brązowych tytoń był mocniej upakowany i dlatego.

#iqos
  • 12
@kamil1krol: niebieski nie turkusowy tak?
czym sie rozni niebieski od turkusowego?

powinny byc smaki na opakowaniach a nie jakies gowniane kolory

masz rację ten brązowy bardziej duszący.
ale gorsze wlasnie to, ze lipnie się pali. moze to wina paczki, ale w takiej firmie niby nie powinno byc takich roznic...

mnie chyba najbardziej pasowal ten niebieski lub turkus i jeden kolorowy zolty albo pomarancz juz nie pamietam
@stefan_banach dym jest dodany "sztucznie" i przez system produkcji nie będzie to równe dla różnych partii. Ale ilość dymu nie ma nic do ilości przyjętej nikotyny (oryginalnie heetsy w ogóle nie dawały dymu)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diarrhoea: sztucznie, ale przeciez proces produkcji maja zapewne jednakowy i ustandaryzowany, wiec nie powinno byc tak duzych roznic. jesli rozne rodzaje daja rozny efekt to powinni to poprawic, bo te brazowe co mialem to az ciezko sie zaciagnac i dymu zero. no bez kitu musialem sie tak mocno zaciagac jak gimbuds na przerwie w kiblu, zadnej przyjemnosci.

no to ze nikotyna sie zgadza to jasne
brazowe chyba deko lepsze w smaku
@stefan_banach System produkcji jest taki sam... ale są różne fabryki, linie produkcyjne, maszyny na nich, wilgotność w fabrykach itd.
Mi np. Najfajniej paliło się granatowe koreańskie.

Generalnie - tytoń w heetsach to oczyszczony, zmielony, zalany woda (aromatami i tym, co daje dym) tytoń, który potem suszony jest w piecach. Już sam ten proces (np. Wilgotność w piecu) jest na tyle różny w ramach jednej fabryki, że różnice mogą być spore. Do tego
@diarrhoea Linie i maszyny to jeden standard w takich firmach. Zreszta oni wcale nie maja wiele fabryk. Maja malo, za to ogromne. Krakow ma najwiekszą i najnowocześniejszą fabrykę w europie i stamtad leca fajki na caly swiat z czego glownie eksport.

Ogolnie wszystkie heetsy w polsce wszystkie idą z jednej fabryki. No te co ja palilem to nawet z jednej partii powinny byc bo ojciec przynosil. Ale moze deko inny tyton, starszy
@stefan_banach
Heetsow nie robią w Krakowie :)

Niestety, linie nie są takie same, maszyny też się różnią. Byłem w kilku fabrykach robiących heetsy, konfigurowalem te linie :)

Fajki w eu pochodzą w większości z Włoch. Ale mogą mieć wstępnie przygotowany tytoń z Włoch(inna fabryka), Holandii, Szwajcari :)
Dodatkowo, Polska bierze też heetsy z Rumuni i Grecji.
@diarrhoea: No ja nie wiem gdzie robią heetsy. A gdzie je robią?
W jakich fabrykach byłeś? i w polsce tez je produkują czy nie?

Dla mnie to duże zaskoczenie jak mówisz, że mają różny sprzęt

Fajki w eu pochodzą w większości z Włoch.


Tutaj chyba musiało Ci się coś pomylić albo stare informacje bo z Włoch 95% fajek trafia poza Unię Europejską.

In terms of investment in the European Union, PMI