Wpis z mikrobloga

@toporek1234: SLD i PSL mają swoje stałe elektoraty. Gwiazdowski walczy dopiero o swój elektorat. Kukiz i Korwin nie dogadają się przez ambicje liderów. Dogadali się jedynie na linii Korwin-RN bo tak samo jak SLD i PSL mają już swoje stabilne środowiska.
tylko, że walka jest o ten sam antysystemowo-wolnorynkowy elektorat a pójście osobno marnuje cały potencjał.


@toporek1234: Gwiazdowski może iść po elektorat centrum. Może iść po ludzi zarówno głosujących na PiS i na PO. Uderza w całkowicie inne tony. On może zgarnąć ludzi którzy nie zagłosują na Korwina bo to Korwin. Tak to już działa. Natomiast Konfederacja może iść w kierunku elektoratu PiS i tak też czyni. Kaja Godek właśnie ten przyciąga.
@Doman_60: Nie dziwię się Tobie, ale niestety samych wolnościowców jest póki co za mało, by mogli coś konkretnego uczynić w naszej polityce. Łatwiej pójść na kompromisy np. z narodowcami niż przekonać beneficjantów systemu socjalnego do niskich podatków.
@reptilianin6190: Tylko problem w tym, że środowiska wolnościowe mają największe szanse na dobry wynik właśnie w wyborach europejskich. Duża konkurencja temu nie sprzyja.
@PatologiiZew:

Gwiazdowski może iść po elektorat centrum.


Już Gowin
@PatologiiZew: tu by się przydały jakieś dokładniejsze badania o przechodzeniu elektoratów tychże partii ale wiem, że tak samo mówiono o koalicji Korwina z Ruchem Narodowym. Zdaje sobie sprawę, że to tylko sondaże ale nagle Konfederacja zaczęła przekraczać próg w sondażach i ewidentnie elektoraty zaczynają się sumować a dodatkowo wchodzi premia za zjednoczenie.
@toporek1234: kwestie obyczajowe mówisz, teraz mają status zasłony dymnej. O dziwo pod względem obyczajowym zarówno Korwin jak i Braun nie lubię się mieszać do czyiś decyzji a narodowcy i Godek trochę na doczepkę ale mają własny elektorat.
@PatologiiZew: > Natomiast nie ma mu się co dziwić że woli iść w tym kierunku zamiast zamykać się po prawej stronie gdzie i tak jest bardzo ciasno.

Ale ja nie mówię o pójściu osobno i celowaniu w elektorat np. Korwina tylko pójściu razem z nimi. Tym bardziej, że nie ma żadnego środowiska, struktur za sobą więc nie ma żadnego problemu z obsadzeniem miejsc na listach.
@toporek1234: Elektoraty Korwina i RN od dawna na wielu polach są zbieżne mimo różnic programowych (które nie są tak wielkie jak się wydaje). Bluzgi w internecie nie są tu miarodajne. Elektorat Gwiazdowskiego jest w tym momencie czysto hipotetyczny. Czas pokaże w którą stronę pójdzie. Ja wiem że wielu ludzi po prawej stronie woli go mieć "u siebie" ale to tak nie działa. Te wybory są próbą sił i wiele się może
To śmieszne, że do wyborów może pójść wspólnie SLD i PSL, które się znacznie różnią na wielu płaszczyznach a tak bliskie sobie środowiska Gwiazdowskiego, Korwina i Kukiza dalej mają na siebie focha.


@toporek1234: SLD i PSL idą razem w eurowyborach, bo mają takie same programy jeśli chodzi o Polskę w UE -> zacieśniać integrację europejską, walczyć o silną Polskę w Europie. Korwin i Gwiazdowski mają kompletnie odmienne programy w tej kwestii,
@PatologiiZew: Podejrzewam, że Gwiazdowski (który niewątpliwie jest człowiekiem ideowym i prawym) wolałby mieć w strukturach osoby z Partii Wolność czy Skutecznych Liroya a po prostu jest zmuszony skorzystać z Bezpartyjnych Samorządowców.

Chodzi mi o to, że sama Polska Fair Play nie ma własnych wyrobionych struktur.
@reptilianin6190: Ludzie od Kukiza nie atakują Gwiazdowskiego bo widzą w nim potencjalnego koalicjanta w wyborach do sejmu. Upośledzone kuce od Krula tym samym odcinają sobie możliwość jakiejkolwiek współpracy z gwiazdowskim atakując go na każdym kroku. Ciekawi mnie czy kukiz będzie potrafił się pogodzić z jakubiakiem i wystartować wspólnie z jego federacją do PE.
@CytrynowySorbet: Przecież w Konfederacji (koalicji Korwina) Korwin jest za rozwaleniem Unii ale taki Liroy ma takie same podejście jak Gwiazdowski czyli reformy Unii więc tutaj po prostu główną rolę gra negatywny stosunek do UE.

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby Gwiazdowski szedł z taką propozycją jak Liroy w Konfederacji.