Wpis z mikrobloga

Jakieś protipy jak nauczyć się kochać siebie ? i aby empatie która darzymy innych przekierować na siebie ?

Na razie wymyslilem żeby nie robić sobie czegoś czego nie chciałbym aby robił sobie ktoś kogo kocham.. takie sprytne posunięcie. Gdzie postaram się traktować siebie tak jak traktowałbym partnerkę.

Jestem współzalezny.. i muszę odkopać swoje prawdziwe ja i je naprawić. Nie wiem czy takie działanie siłowe tzn traktowanie siebie jak innych zrobi robotę. Wydaje mi się że musi zajsc coś innego.

#psychologia
  • 3
@r5678: Nie zrobi roboty. To Ci mogę powiedzieć osobiście. Bo jak tak ludzi traktowałem to się obrażali. Bądź dla siebie wymagający bardziej surowy. Popatrz w lustro i zobacz jaki jesteś po co takie podchody robić. Pewne rzeczy możesz zmienić innych nie. Tak bywa. Chyba zrobię z tego stopkę w każdym poście... Po prostu nigdy nie rób niczego wbrew sobie. Niby słabe, ale czasami TO robi robotę. I ktoś mi wytłumaczy co
@r5678: Zaczęłam od tego, że nie rzucałam się jak tylko pojawiła się "okazja" do pomocy komuś. Albo jak ktoś rzucał aluzje jak to mu źle i musi coś zrobić. Jak współlokatorka przyszła i mówi, że jest chora i że nie chce jej się do sklepu to nie rzucam już "siedź, zdrowiej, ja pójdę" (ale jakby normalnie powiedziała "sorry Magda, źle się czuję a potrzebuję to i to. Poszłabyś mi kupić?" to