Wpis z mikrobloga

#dashcam #samochody #stopcham #polskiedrogi #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie

Mireczki mam takie pytanie, czy posiada ktoś może kamerke viofo a119 v2 ??

Otóż wydaje mi się, że nie działa do końca poprawnie albo ja robie coś nie tak...

-Jeśli zostawię samochód nieużywany np. na noc to rano, kamerka nie zaczyna nagrywać po włączeniu silnika. Cały czas podświetlony jest na zielono przycisk power. Wciskanie "rec" nic nie daje :/ dopiero reset kamerki zmusza ją do nagrywania

-Druga sprawa to, że po wypięciu z zasilania kamerka nawet się nie włączy

Podpowie mi ktoś coś ? Czy w uproszczeniu kamerka jest po prostu #!$%@? :V
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Efeljot: Jak wyżej, viofo ma kondensator zamiast akumulatora, dzięki temu np. dobrze znosi wysokie i niskie temperatury. Co do resetu nie mam pojęcia, nasza się normalnie włącza i od razu nagrywa, może coś w ustawieniach nie tak.
@Efeljot: Zielone podświetlenie oznacza, że jest w parking mode, tz. że przez dłużysz czas nie było ruchu pojazdu, wówczas zaczyna nagrywać następny interwał ze zdefiniowaną liczba klatek, co redukuje wielkość plików. Jesteś pewien, że dobrze ją podłączyłeś? Nagrywa ci przez cały postój?
@catch: @niki_niki:
Czyli teoretycznie to ze na postoju po pewnym czasie włącza się to zielone podświetlenie to jest ok.. problem jest bardziej w tym ze nie chce później zacząć normalnie nagrywać..

@catch: czyli rozumiem, ze u was wyglada to tak że zielone światełko zaraz po tym jak ruszacie znika i zamiast tego
"rec" podswietla sie na czerwono ??
@Efeljot: Ja podłączyłem pod zasilanie zapalniczki, równolegle z nią. Po zamknięciu auta, zasilanie na niej jest jeszcze przez około 20 min. Więc u mnie scenariusz jest nastepujący:

Otwieram auto, pojawia się zasilanie, w ciągu kilku sekund < 10sek startuje kamera z dźwiękiem, pojawia się podświetlenie ekranu mam ustawione na 30sek, nie widzę sensu aby świeciło się w czasie jazdy.
Po zgaszeniu auta, wciąż nagrywa ostatni interwał, jak dla mnie 5 min