Wpis z mikrobloga

Mirki od #budownictwo #geodezja czy też #architektura - mogę kupić działkę rolną, która ma w gminie stadium (nie warunki zabudowy) jako działka przemysłowa. Działka jest przy drodze asfaltowej (media w sąsiedztwie), po przeciwnej stronie hale magazynowe, ja też raczej chcę tam stawiać magazyn. Obecnie to grunty orne i tu pytanie do was. Warto się w ogóle w to pchać, czy zostanę z polem pszenżyta do końca życia? Iść z tym do gminy i tam do jakiegoś działu archi? #kiciochpyta #prawo
  • 8
Według tego co mówisz działka jest do zabudowy.
1) Naturalnie najbezpieczniej wystąpić o Warunki Zabudowy dla inwestycji w Gminie, a później zweryfikować je z zapisami studium.
2) Warto wystąpić do gminy/miasta z wnioskiem o lokalizację zjazdu.
3) Następnie albo równocześnie z pkt. 2 zrobić wstępne badanie geologiczne gruntu, żeby ocenić możliwości posadowienia bez kosztownych fundamentów.
4) Jak już kupisz działkę to przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę i tak będziesz musiał
@Bebuc: @phila_eagles: dzięki! Właśnie naczytałem się na temat tego wz i jest z tym dużo zachodu. Ja nawet nie wiem skąd mam pozyskać mapki (iść do geodezji? tam jakieś wnioski? nr działki mam z geoportalu). W wz trzeba też przedstawić zarys itp, przecież ja nie wiem co dokładnie tej działce będę robił, póki co magazyn 30x20 metrów stalowy+blacha. Ponoć na mapki ma to nałożyć architekt i się podpisać pod tym...
@betonowecukierki: omg, omg omg. Spokojnie.

1) Ja nawet nie wiem skąd mam pozyskać mapki (iść do geodezji? tam jakieś wnioski? nr działki mam z geoportalu).

Mapa ewidencyjna i zasadnicza do wybrania w miejscowym ośrodku geodezyjnym i kartograficznym. Koszt ~30 zł. Załatwienie od ręki.

2) W wz trzeba też przedstawić zarys itp, przecież ja nie wiem co dokładnie tej działce będę robił, póki co magazyn 30x20 metrów stalowy+blacha.

Jeżeli nie wiesz co
@phila_eagles: są hale produkcyjno magazynowe, ale one mają... prawie 2km długości i media podłączone są z drugiej strony. Tutaj widocznie przeszkodą były też tory kolejowe... nie wnioskowałem i nie będę, szkoda mi na to czasu i energii. Potrzebuję zakończyć inwestycję w tym połroczu.
Wyślij numer działki i obręb w którym się znajduje. Może uda się ustalic konkretne nformacje przez e-mapę danego powiatu