Wpis z mikrobloga

@sex_violence: jeśli spodoba mi się uniwersum to na 100% zagram. Książkę zamawiam za kilka dni, a przeczytanie zajmie mi pewnie z 3 miesiące. Zanim dojdę to Last Ligth to może minąć nawet ten rok :)
@notedeagle: Jeszcze o coś zapytam, bo widzę, że dobrze znasz Metro. Te opowiadania innych autorów, które mają Uniwersum Metro w nazwie to są jakieś poboczne historie?
@Sh4d0w_1938: To projekt stworzony przez autora oryginalnej trylogii, ludzie mogą pisać książki osadzone w świecie metro i wysyłać je do redakcji, które współpracują z autorem w danym kraju, bądź redakcje same zlecają pisanie komuś dając gotowy scenariusz/pomysł. Oczywiście Dimitri G. wyznaczył kilka podstawowych założeń, które muszą spełnić lub ich nie przekroczyć aby książka była zaliczona do uniwersum (np. ściśle określony czas akcji, autor musi znać dobrze miejsce w którym ma się
@Sh4d0w_1938: Uniwersum metro jest bardzo, bardzo duże. Akcja dzieje się w różnych miejscach na ziemi, przeważnie Europa i Azja, gdzieś na stronie metro2033 jest mapa świata z miejscami gdzie toczy się akcja różnych książek, z tego co widziałem na wikipedii, to na język polski przetłumaczona została może niecała połowa z tych książek, niektóre zapewne nigdy nie zostaną przetłumaczone, niektóre mają tłumaczenia amatorskie. Ja zacząłem czytać od listopada 2018 i do dziś