Wpis z mikrobloga

@plkwykop: i też nie o to chodzi, że niepotrzebny rynkowi jestem, bo są oferty. Boli mnie brak zaufania dla osób po studiach (zgadzam się, niebezpodstawny). fakt, pierwszy miesiąc trzeba doszkolić, wdrożyć, ale do cholery to się zwróci
@glodny_student: nie emigrowałem, ale w kazde wakacje staram sie jechac gdzies za granice- miec kontakt z jezykiem. Francuski i angielski juz mam na przyzwoitym poziomie. Wiesz, czasami trzeba przebolec te 1500zl jezeli zdobedziesz jakies doswiadczenie pracujesz rok dodajesz do CV Twoje nowe umiejtnosci i rozsylasz dostajesz 2500~~ i ciagle sie rozwiajsz , jezeli jestes ogarnietym gosciem to dasz rade:) Jezeli totalnie nie masz zadnej oferty pracy, mozesz sprobowac odbyc staz w
@glodny_student: Są oferty, ale nie dla ciebie, bo ty nie masz doświadczenia, a oni chcą doświadczenia. Brak zaufania wynika z tego, że 100% umiesz mniej niż gość z 2 letnim doświadczeniem. Kwestia teraz tego jak bardzo potrzebują pracownika, bo jeżeli nie znajdą wystarczającej liczy osób na stanowiska to zaczną zastanawiać się nad wyszkoleniem pracownika wiec tak czy siak wysyłaj też na te oferty, radą ode mnie jest tak, żebyś w mailu
@plkwykop: polibuda poznan. ok. wyjaśnij mi jak na dziennych studiach (nie kładąc na nie lachy) zdobyć doświadczenie w zawodzie automatyka? TYLKO PRACA. w przypadku informatyki/ it prościej - możesz się tego nauczyć sam w domu, tu takiej opcji nie ma.

ps. Ty studiujesz? co?

@animuss: @anddre: wysyłam, a jak :)
@glodny_student: Ja nie twierdzę, że miałeś olewać studia, ale ty stwierdziłeś że nie ma pracy dla ludzi po studiach wiec moja rada to uwzględniła, ja sam jestem jeszcze studentem (PW), ale mam znajomych którzy kończyli studia i znajdywali pracę (w twojej branży) wiec ogólnie gdzieś praca jest dla ludzi po studiach.
@anddre: co do zarobków, poważnie nie oczekuję 4k na rękę na start, może być i minimalna, ale jak usłyszałem propozycję bezpłatnych 3 miesięcznych praktyk, to gorzko chciałem szlochać.Ogarnięty jestem tematycznie, ale życciowo, troche gorzej :(