Wpis z mikrobloga

Co myślicie? W niedziele podczas meczu w piłkę nożną źle stanąłem i coś mi strzeliło w kostce. Chodzę w miarę normalnie (utykam) bólu jakoś specjalnie mocno nie czuje, ale wyglada to okropnie. Rok temu brat miał podobną sytuacje i z soru wysłali go do domu. Jechać gdzieś z tym czy wystarczy usztywnić elastycznym bandażem i smarować?

#medycyna
MlgDoritos420 - Co myślicie? W niedziele podczas meczu w piłkę nożną źle stanąłem i c...

źródło: comment_yh7ydT1382BlzcdTHwo8OW2sr7igKgVI.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@MlgDoritos420: Nie jestem ekspertem ale przez ostatnie 3 lata niefortunnie skręciłem nogę 3 razy xF. Bandaż elastyczny, pierwsze 24h lód, trzymać uniesioną i oszczędzać. Jak za tydzień – dwa nie będzie jak nowa albo przy chodzeniu będzie nadmiernie boleć to reagować. Przy jednym skręceniu mnie bolało z 2 miesiące, dopiero fizjoterapeuta mi pomógł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MlgDoritos420: krwiak może sugerować peknięcie torebki stawowej. Generalnie zawsze lepiej dać to komuś obejrzeć, wizyta na sorze nie trwa tak długo, a zdrowe jest jedno. Stawy to #!$%@? i lubią po czasie o takich zaniedbaniach przypominać. Generalnie ja sam zawsze wszystko leczyłem, unikałem wizyt u lekarzy i żałuję, bo wiele rzeczy mi się teraz po latach odzywa i utrudnia życie.
  • Odpowiedz
@MlgDoritos420: Idź do lekarza na prześwietlenie koniecznie! TO że nie widać na zewnątrz nic niepokojącego to nie znaczy że coś nie strzeliło.. Pewnie Ci powie żeby smarować i w ortezę! Ale dla pewności trzeba iść
(Na moje oko (w ostatnie pół roku miałem skręcone obie kostki xD) to pęknięta torebka i skręcenie)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MlgDoritos420: No to zdrówka. Ja aktualnie czekam na operację nadgarstka, bo kiedyś go złamałem (kość lódeczkowatą konkretnie) i też nawet nie wiedziałem. Też myślałem że nic poważnego, chwilę poboli i przestanie.
No i tak w sumie było, tylko teraz 10 lat później trzeba to operować;)
  • Odpowiedz
@MlgDoritos420: W takim razie sorry za wypisywanie głupot. Nie przypuszczałem, że podczas złego stąpnięcia można doznać takiego urazu. Sam jak pisałem 3 razy skręciłem kostkę (w dzieciństwie zerwałem w niej wiązadło czy coś takiego i teraz jest podatna na tego typu urazy), ostatnie 2 razy leczyłem to sam z dobrym skutkiem.
  • Odpowiedz