Wpis z mikrobloga

@rolfik_r1: tylko czy przy oddawaniu nadwyżki energii masz jakieś zwroty czy niższe rachunki czy jak?

W zależności od ogrzewania czasami bardziej się opłaca właśnie kolektory do grzania wody zakładać
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rolfik_r1: jaka stopa zwrotu wyszla? Po ilu latach w twojej okolicy zacznie zarabiac to na siebie? Zastosowales baterie akumulatorow czy wszystko w sieć?
Analize ekonomiczno-tefhniczna ktos ci robil? Pytam tak bez polackiego #!$%@? sie, zwykle w excelu wychodził nierealnir dlugi okres zwrotu
@rolfik_r1: to opłaca się wywalić 26k dla takiego wyrównania? Zakładając normalne użytkowanie prądu to potrzeba chyba kilku lat by te 26k się zwróciło, nie wspominając już ze pewne serwisowanie to wymaga
@rolfik_r1: pozostaje ci czekać na jakiś drastyczny skok cen energii, co w Polsce jest bardzo możliwe. Ja taka kwotę zainwestowałbym właśnie w panele słoneczne od ogrzewania wody które są tańsze a widziałem ze niektórzy inwestują system pozyskiwania ciepła z ziemi.
@rolfik_r1: no to jakoś bardzo dużo. Ja mam dom 150m2 oświetlenie dookoła domu, suszarki, pralki i lodówkę do tego PC 750w chodzący 16h na dobę i płace ok 450zł za dwa miesiące. Oczywiści bez fotowoltaiki:)
@rolfik_r1: dobra decyzja mireczku, tylko że do pompy ciepla to jeszcze ze 2 kWp bedzie trzeba dorzucić. Podlogowka na chacie jest? Czy instalacje hybrydowa bedziesz robil tzn PC jako wsparcie do gazu czy co tam masz obecnie?
@rolfik_r1: ja miałem tam pokój, dach z dachówek a ściany wełna + płyty gipsowe. Grzało jak #!$%@?. W dzień tyle co na dworze z 35*C a w nocy gdy temperatura spadała tam nie a po otwarciu okna #!$%@? komary, jak była siatka to blokowała ruch powietrza. Kombinowałem tak ze stawiałem mocne wentylatory ale takie samoróby (wentylator od chłodziarki sklepowej w specjalnej tubie) i jakiś dobry środek komarobojczy. Śmierdziało ale dało się