Wpis z mikrobloga

hello #walia i może trochę reszta #uk

jakie plany na św. Dawida? ;-)Tutaj lista atrakcji turystycznych w Walii, gdzie w piątek jest wstęp wolny. W których byliście, które warto zobaczyć? U mnie to tak wygląda:

North Wales: Beaumaris Castle, Caernarfon Castle, Conwy Castle w tych już byłam (wpis o największych atrakcjach w pn Walii tutaj)

Elsewhere in Wales: do Caerphilly się spóźniłam, więc widziałam tylko z zewnątrz, ale fajne są tam fajerwerki na Guy Fawkes Night; Castell Coch - fajny, mały zamek blisko #cardiff Bardzo polecam też Tintern Abbey (już niedługo na nowy sezon turystyczny przygotuje wpis m.in. o tym miejscu i innych atrakcjach w południowej Walii), do Tretower Court and Castle też się spóżniłam :/ więc będzie kiedyś kolejne podejście.

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #zpturystyka bo już prawie wiosna, więc będzie się pod nim więcej działo :-)
Pobierz
źródło: comment_76urrJrhOEx2rVFdXGysmIn1s2OgXKoO.jpg
  • 6
@asdasdce2w: to święto patrona Walii, obchodzone od stuleci, ale nie jest to bank holiday niestety. są różne imprezy, ludzie noszą tradycyjne tutaj żonkile itd. nie zapomnę jak w zeszłym roku widziałam wychodzących z Muzeum Narodowego starszych państwa w strojach przypominających druidów. nie wyglądało to jak cosplay, bardziej jak ich odświętne ubranie :D cos jakby w Polsce sie ktos ladnie ubral w niedziele do kosciola ;-)