Wpis z mikrobloga

Czy da się w telefonie dualsim przypisać konkretną kartę sim do wybierania konkretnych numerów?
Karta prywatna - kontakty prywatne
Karta służbowa - kontakty służbowe?
Problem - przy braku przypisania karty nie można dzwonić z koła kierownicy (bo trzeba przed każdym telefonem zaakceptować wybór karty za pomocą telefonu).

#usunkonto #telefony #elektronika
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
Zależnie od producenta. W moto g mógł pamiętać numer, w xiaomi zawsze pyta. Pewnie są jakieś aplikacje do tego
  • Odpowiedz
@xarexas: w Xiaomi możesz wybrać z której karty dzwonić, a potem jak znowu dzwonisz na ten numer to korzysta z karty na której ostatnio dzwoniłeś albo odebrałeś ten numer.
  • Odpowiedz
@xarexas: Bo u mnie tak to działa :D Redmi Note 3 pro. Domyślnie możesz ustawić która karta na połączenia a która na internet. Oprócz tego przy samym dzwonieniu czy smsowaniu jak pisałem wyżej. Czy da się kontakt na stałe ustawić z której karty ma lecieć to nie pamiętam bo już nie mam dwóch kart. Na pewno przed samym wybraniem numeru można wskazać która karta.
  • Odpowiedz
@xarexas: Hm w sumie pytasz o sterowanie z samochodu widzę, tu nie jestem pewny jak się zachowywało. Ale jak ustawisz jakąś kartę jako domyślną to nie powinno Cię o nic pytać tylko po prostu dzwonić. A czy samochód wtedy użyje domyślnej, czy tej ostatnio używanej (wg zasady opisanej wcześniej) to już nie pamiętam...
  • Odpowiedz
@unweek: Jesteś pewny, że to na pewno to? Eksport kontaktów to z reguły zapisywanie kontaktów na karcie sim a nie przypisanie wybierania przy połączeniu
  • Odpowiedz