Wpis z mikrobloga

@MangoZjem no jasne to najlepiej za darmo pracować i całować po stopach, że Janusz był łaskawy zatrudnić, w końcu najważniejsze żeby on zarobił. Za mieszkanie i jedzenie zapłacę jego szczęściem ( )
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Nikt o tym nie zapomina. Logicznym jest, że szef firmy zarabia najwięcej i tak być powinno. Problem się robi gdy pracownik po X latach przychodzi po marną podwyżkę 300-400zł, a w odpowiedzi słyszy, że "firma nie ma pieniędzy, bo X(i tutaj wstaw dowolny powód, np ogromne podatki)", a w tym samym czasie szefuncio buduje czwarty dom i kupuje nowego mercedesa oskarkowi czy wysyła julkę na miesięczne wakacje na bora bora
  • Odpowiedz
pretensje miej do rzadzacych a nie do janusza bo gdy ob Ci daje 3k do lapy to drugie 3 musi oddac panstwu


@MangoZjem: Zapominasz o tym, że żyjemy w Polsce i to, że podatki są wysokie nie ma NIC do rzeczy jeśli chodzi o pracę u b0lagów. Nawet gdyby teraz nagle była obniżka podatków do 1%, zniknąłby dochodowy, a i zus by został obcięty o połowę to i tak zarabiałabyś tyle
  • Odpowiedz
  • 16
@zalandoproblem ja nie rozumiem 1 rzeczy. Jak sie w pracy cos nie podoba- zarobki,atmosfera czy tez obowiazki. Tosie o tym rozmawia a jak to nie pomaga to sie prace zmienia. Ale w Polsce ludzie wola siedziec w gownorobotach latami i narzekac niz cos zmienic.Po co ten Januszex ma sie bardziej starac czy dawac podwyzki skoro ludzie u niego i tak siedza? Jak by zobaczyl ze mu sie pali w dupie bo ludzie
  • Odpowiedz
@borjaki:
To też prawda, z jednej strony mamy rząd, który #!$%@? wszystkim, z drugiej pracodawców, którzy jebią pracowników i kręcą wałki i twierdzą, że "nie mają pieniędzy", a z trzeciej pracowników, którzy się nie szanują.
  • Odpowiedz
@MangoZjem: o i właśnie się przedstawiłeś Januszku. Typowa cebula biznesu.
Pracownik etatowy ma zarabiać zawsze tyle, ile warta jest jego praca. Jeśli jest to 3k to będzie to 3k w czasach, gdy firma zarabia mało i w czasach, gdy firma zarabia dużo. Jeśli jest to 20k to ma być to tyle dopóki tyle jest warta jego praca, nawet jeśli to więcej niż zarobi przedsiebiorca. Bo jeśli przedsiębiorcy nie stać na pracownika
  • Odpowiedz
@NiktNigdyNikomuNicNigdzieNie: Niestety ale takie przekonanie dalej panuje, ostatnio sam miałem okazję się o tym przekonać. Mój znajomy szukał pracownika branża budowlana, mówię mu spoko mogę pracować 15 zł na godzinę ( oczywiście bez żadnej umowy) a on, że może zapłacić mi max 12 zł i wszystko było by okej gdyby nie tydzień wcześniej mówił mi, że szuka auta w leasing do 90k. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@zalandoproblem: @spajdermen: @zalandoproblem: @rimyi: to o czym piszecie to jest patologia ale odnosze wrazenie ze to zjawisko o ktorym sie wiecej mowi niz jest w rzeczywistosci. Zwlaszcza przy tak niskim bezrobociu. Moze to po prostu Wasze umiejetnosci sa zbyt malo warte? Bo to ze szef zarabia milion miesiecznie nie znaczy ze sprzataczce nagle ma placic 10k bo go na to stac. Jak Wam tak zle to podniescie kwalifikacje
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: jak Ty mnie szybko oceniles xD jasne ze pracownik ma zarabiac tyle ile warta jest jego praca i nigdy nie slyszalam o obnizkach pensji bo rok byl kiepski xD
@zalandoproblem: @spajdermen: @rimyi: @PanPatolog: a jak Wam tak zle na etacie to proponuje pozakladac wlasne firmy, chetnie sie zatrudnie u Was hojnych przedsiebiorcow za godziwe pieniadze. Dziwne ze zaden z moich znajomych ktory jest SPECJALISTA w jakiejkolwiek
  • Odpowiedz