Wpis z mikrobloga

#uprawnienia #hvac #inzynieriasrodowiska #inzynieria #sep #prawobudowlane
Proszę wytłumaczcie mi czym w praktyce różnią się uprawnienia SEP energetyczne (G2, urządzenia i instalacje cieplne), głównie chodzi mi o dozór od uprawnień budowlanych bez ograniczeń w zakresie instalacji, urządzeń, sieci cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, tych wyrabianych po Inż Środowiska i obyciu 2,5 roku praktyk.
Chodzi mi szczególnie o uprawnienia SEP "dozór" bo w przypadku eksploatacyjnych to proste, że mówimy tu o uprawnieniach bardziej pod pracę fizyczną, samodzielną.
  • 4
  • Odpowiedz
@KierowcaSanek Uprawnienia SEP kierowane są głównie do majstrow i brygadzistow, gdy sprawuja dozór i jednocześnie budują instalacje. Nie trzeba do nich wykształcenia wyższego. Upr. Budowlane z kolei wymagają studiów. Jesteś odpowiedzialny za wszystko (pracowników i instalacje), oraz sposob wykonywania tych robót, dożywotnio i możesz kierować każdego rodzaju robotami związanymi z instalacjami a także możesz te instalacje projektowac
  • Odpowiedz
@TheOneWhoKnocks: Dziękuję za odpowiedź. Uprawnienia SEP (elektryczne G1) mogą się przydać inżynierowi przy projektowaniu instalacji wentylacyjnych gdzie potrzebne jest podłączenie również elektryczności, uprawnienia SEP jako suplement uprawnień budowlanych na instalacje.
  • Odpowiedz