Wpis z mikrobloga

Dobra kupiłem taki adapter HDMI do VGA, który polecił mi jeden z użytkowników tego portalu.
Spodziewałem się, że nie będzie działać, bo mój monitor jest z 2007 roku i ma tylko VGA (zazwyczaj ludzie na filmach mają jeszcze DVI).
Podłączyłem przed kabel do konsoli oraz monitora i się pozytywnie zaskoczyłem.

Wszystko śmiga jak należy, ale problem jest taki, że działa dobrze tylko w 720p. W 1080p obraz się wyświetla (widzę normalnie menu, mogę wybrać profil i zmieniać ustawienia) i jest bardzo dobry, ale niestety na monitorze pojawia się taka informacja "Input Signal Out of Range, Change Settings to 1680x1050-60Hz". I nie znika ona, ale jest cały czas. Po jakimś czasie monitor przechodzi w tryb czuwania.
W 1080i w ogóle mam czarny obraz.

W 720p jak wiadomo jakość jest o wiele gorsza.
Jednak mimo wszystko widzę, że monitor bez problemu wyświetla te 1080p, ale odwala jakieś maniany i uważa, że taka rozdzielczość jest nieobsługiwana.

Spotkał się ktoś z czymś takim lub wie jak to naprawić?

Monitor to HP w2007v.

#ps3 #playstation zawołam też tag, może ktoś też się z tym spotkał #ps4
  • 12
@Masterpolska94 nie jest możliwe żeby się normalnie wyświetlał, powinien być lekko pionowo rozciągnięty lub mieć paski na górze i dole
To i tak dziwne że w ogóle coś wyświetla, ale to może dlatego że to stary monitor i coś mu odwaliło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Masterpolska94: jakiś czas temu próbowałem podłączyć PS4 do monitora 16:9 1366x768 takim adapterem tylko że z dodatkowym zasilaniem i nie chciało to działać.
Miałem ostatnio spróbować jeszcze raz podłączyć po patchu, ale coś się nie mogę do tego zabrać ;)
@emm_bee W takim razie prawdopodobnie nie będzie działać. Jedyne rozwiązanie to nowy monitor (najlepiej Full HD) lub Grabber z HDMI, którego ceny to zazwyczaj 400 zł (mówię tu o sprzęcie firmy AVerMedia) lub najmniej 100 zł (jakiś no name na USB 2.0).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Masterpolska94: gdzieś czytałem że komuś działało z takim monitorem, ale po którejś aktualizacji się popsuło (chyba 5.50) dlatego chciałem jeszcze raz spróbować po aktualizacji.