Wpis z mikrobloga

@Entropia_Losu: #funfact

Kupowalismy kiedys nowa pierwszej generacji w bieda wersji:

- bylo tylko jedno lusterko zewnetrzne
- zamek w tylko jednych drzwiach
- nie bylo nawet klapki zaslaniajacej schowek

Sporo lat minelo, a u Skoday jak dawniej :D
  • Odpowiedz
@Trzesidzida: Przyjrzyj sie dobrze zdjęciu OP i powiedz co oprócz znacznka widzisz wspólnego z autem które oglądałeś.

@Entropia_Losu: Bez przesady. Wyprzedasz to nie nowe auto z fabryki, ale za 40k to raczej nie będzie wersja style która wychodzi po 60k
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: Warunki techniczne dopuszcenia do ruchu:

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:
(..)
5. w lusterka zapewniające kierującemu niezbędną dla bezpieczeństwa ruchu widoczność do tyłu:
a) co najmniej jedno lusterko zewnętrzne po lewej stronie pojazdu – w odniesieniu do samochodu osobowego i motocykla, z zastrzeżeniem lit. b,
b) co najmniej dwa lusterka zewnętrzne, jedno po lewej i jedno po prawej stronie pojazdu – w odniesieniu do pozostałych pojazdów oraz do
  • Odpowiedz
@bigger: Niby tak, ale tą okropną szarość można zmienić paroma opcjami: lepsza kierownica, radio (tanie), inny wzór foteli czy pakiet stylizacyjny. W fabii to nie są drogie rzeczy. Wersja na drugi zdjęciu to największa bieda edycja. Dołożysz 5k w wersji wyposażeniu i już jest duża różnica.

Mnie najbardziej boli ta wnęka na radio. Trzeba mieć raka mózgu żeby kupować auto bez najprostrzego radia.
  • Odpowiedz
@cwlmod: Ja juz kiedys kupowalem nowa fabie (zobacz pare postow wyzej) . Wiecej tego nie zrobie. A jak ja mam dopchac do poziomu octavii to wole uzywana klase premium.

Generalnie ostatnim nowym autem z ktoego bylem zadowolony bylo 207. Byl tani wziety na firme i sprzedany po chyba 4 latach jeszcze z zyskiem.
  • Odpowiedz
@bigger: o ile centralne zapewnia odpowiednią widoczność, czyli musiałoby być jakieś szerokokątne i to w aucie pokroju kombi, na nie nie w liftbacku ;)
Gdyby można było to dacia miała w standardzie jedno zew. a nie dwa ;)
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: renault tez na przelomie wiekow na gowno-rynkach jak nasz wtedydo clio wkladal jedno. Daewoo tez. nawet dluzej. Teraz juz nik az takiej popeliny nie robi. Ale gdyby chcieli to by mogli. Nie masz co dyskutowc. Jasno jest napisane.
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: clio mozna bylo np. miec z klima a bez wspomagania i jednym lusterkiem. matizy tak samo. Tam juz calkiem byla maniana bo lokalne polmozbyty doposazaly egzemplarze na miejscu ladujac co tam mialy i co chcial klient. Dziwny to byl czas.
  • Odpowiedz