Wpis z mikrobloga

@GoplanaLodz: Nie za bardzo rozumiem pytanie po co jest zadane.
Z tego co się orientuje, jeśli nie masz nietolerancji glutenu, lub wręcz celakii(są niby jeszcze przypadki alergii na gluten) to nie ma problemu i zastrzeżeń do tego żeby jeść gluten.

To działa podobnie jak nietolerancja na laktozę - nie powinno się jeść produktów z laktozą gdyż po prostu takiej osobie szkodzą. Ale jak ktoś nie ma problemów to niech je.
@GoplanaLodz: 100 gramów czystego glutenu czy jakiś namoczony kotlet mający 100 gramów?
Ogólnie wiadomo że lepiej dywersyfikować dietę i to że czysty gluten jest produktem mocno przetworzonym i nie ma tylu witamin i minerałów co świeże produkty.
@Golomp
@Matan_Jagiz
@I_feel_fine
@Variv
Nie wiem ile to w przeliczeniu na bulki... Ale napisalam wyraznie : 100g glutenu :D zamawiam czysty gluten, 80% bialka i zastanawiam sie po prostu czy moge go tyle jesc. Nigdzie wlasnie nie jest napisane jak dziala gluten na zdrowy organizm, a ktos mi wspomnial, ze niekorzystnie dla jelit.
@GoplanaLodz: 100 gramów czystego glutenu czy jakiś namoczony kotlet mający 100 gramów?

Ogólnie wiadomo że lepiej dywersyfikować dietę i to że czysty gluten jest produktem mocno przetworzonym i nie ma tylu witamin i minerałów co świeże produkty.

@I_feel_fine Czysty gluten nie jest przetworzony. Możesz go sobie sam wytracic z mąki w domowych warunkach. - a potem np. dodawać do ciasta przez co będzie lepsze do pieczenia.

Inna kwestia, że gluten to
@Golomp @Matan_Jagiz @I_feel_fine @Variv Nie wiem ile to w przeliczeniu na bulki... Ale napisalam wyraznie : 100g glutenu :D zamawiam czysty gluten, 80% bialka i zastanawiam sie po prostu czy moge go tyle jesc. Nigdzie wlasnie nie jest napisane jak dziala gluten na zdrowy organizm, a ktos mi wspomnial, ze niekorzystnie dla jelit.


@GoplanaLodz Możesz sobie sama gluten wytracic z mąki. Ale ciort wie ile tego można jeść. Trzecia by liczyć i
@GlenPL: Chcę pojeść coś co mi smakuje. Żadne tofu, strączki, soje (No chyba, że od Valessy gotowce) mi nie smakują tak jak Seitan i zamierzam go jeść codziennie mega dużo. Stąd moja obawa o nadmiar glutenu. Białka jem codziennie ok 150 gram i to bez seitanu, więc się nie martwię o to ;)