Wpis z mikrobloga

@SarahC:

anata-san


Jeszcze w życiu się z czymś takim nie spotkałem, absolutnie odradzam bo @Zepelin123 wyjdzie na cwaniaka dowcipnisia. Ogólnie w stosunku do osoby wyżej postawionej nie używa się za bardzo anata.

Najbezpieczniej jest po prostu pominąć zaimek osobowy albo jak sytuacja na to pozwoli użyć stanowiska typu szef/kierownik jeśli dzieje się to w jakiejś firmie. Ale w japońskim pominięcie zaimka jest bardzo proste.

anata mógłbyś tu użyć jeśli ta druga
@Zepelin123: po pierwsze, to dość trudny temat. Zależy czy to pierwszy raz spotykasz tą osobę oraz co chcesz powiedzieć. Moja rada - spytaj się kogoś innego o nazwisko rozmówcy.

Absolutnie nie używaj Anata-san jak sugerowała @SarahC: to strasznie dziwny i niepoprawny zwrot.

Użycie anata do osoby nieznanej ale wyższej w hierarchii czy wiekiem to absolutny błąd jak @Amasugiru: zasugerował. Wiele osób może się obrazić, bo anata w wypadku rozmowy
@Amasugiru: Najlepiej jest po prostu się grzecznie przedstawić i liczyć że to samo zrobi druga osoba. I jeszcze się wymieńcie wizytówkami to zawsze będziecie wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Brawo napisałeś to co ja

powinieneś najpierw walnąć formułkę, gdzie się przedstawiasz tylko swoimi słowami.

Chcesz medal czy coś? Po jaką pieczarkę do mnie odpisujesz?
@SarahC: #!$%@? #logikarozowychpaskow xDDDD

Nie zauważyłaś pierwszego akapitu mojego komentarza czy jak?

Napisałaś coś absurdalnego i jeszcze masz pretensje, że cie otagowałem z wyjaśnieniem tegoż dziwadła xD. OP nie musi się znać na tyle by zauważyć jak dziwny jest zwrot anata-san.

Napisałem kilka opcji a złapałaś tylko tą, która się pokrywała z twoją xD

Korona spadłaby z głowy gdybyś napisała "sorry, napisałam co mi przyszło na myśl nie mając pojęcia czy
@Amasugiru: Nie przeczytałeś mojego PIERWSZEGO komentarza logikoniebieskich pasków?

Jak powiem do kogoś wyższego rangą "ty", jeśli nie znam jego nazwiska i imienia?tekst pogrubiony

odpowiedź na twoje pytanie brzmi: powinieneś najpierw walnąć formułkę, gdzie się przedstawiasz.


Twoje wynurzenia, które brzmią tak samo jak moje zostaw dla siebie To w ogóle bardzo dziwne, że zignorowaliście informacje, gdzie nakierowałam użytkownika do użycia tej formułki, a potem wstawiliście jeszcze raz to samo.( ͡º