Wpis z mikrobloga

@selawi: na ten marmur i granit ktoś wyłożył gruby hajs, jak ktoś spali Ci chatę to powiesz też że to tylko cegły i zaprawa?
wiem że mocno przesadzone porównanie, nie jestem jakimś ultrakatolem ale zwyczajnie nie podoba mi się wandalizm, nawet w imię słusznej idei
  • Odpowiedz
@selawi: @Poro6niec ale czy my jesteśmy w stanie jakiejś wojny, czy pod jakąś dyktaturą?
ten pomnik postawiono tam legalnie, jeżeli chcą go usunąć powinni wystąpić do odpowiednich urzędów o nakaz rozbiórki, jak chcą protestować to niech sobie wieszają na pomniku majtki czy co tam jeszcze sobie chcą.
Mamy demokracje czy nie?
  • Odpowiedz
@Poro6niec: wiesz skąd te wpływy pochodzą? Z demokracji, większość głosujących obywateli jest katolikami, więc rządzący chcąc nie chcąc muszą liczyć się z kościołem z którego wyznawcy stanowią większość wyborców.

Wandalizm nie zmniejszy poparcia społecznego kościołowi,
za to inicjatywy takie jak film Sakielskiego, na który czekam, już tak.
  • Odpowiedz
@saakaszi: od dawna tajemnicą poliszynela było, że Jankowski GMD, a władza mimo deklaracji nic nie zrobiła, by usunąć choćby pomnik. Nie dziwię się, że Gdańszczanie wzięli w końcu sprawy w swoje ręce, każda cierpliwość ma swoje granice.
  • Odpowiedz
Tak. Pod dyktaturą watykańskiej filii - KK. Wystarczy popatrzeć jakie ma wpływy w państwie

@Poro6niec Wpływy ma, bo masz od #!$%@? katolików którzy mogą głosować. Część z nich poparła by partię chcąca rozdziału państwa i KK, ale głośny wsrod niewierzacych gimboateizm prawdopodobmie ich skutecznie odstrasza. Weź przykładowo tą akcję - jeżeli dla przeciwników tego pomnika, rozsądnym wyborem była dewastacja mienia zamiast legalnej drogi - niedestrukcyjnych protestów i zgłoszenia obywatelskiej petycji o usunięcie
  • Odpowiedz