Wpis z mikrobloga

Uwaga, bardzo ważne, chodzi o "spór" w kwestii dogadania się po polsku.
Jeśli jedziecie sobie uliczką osiedlową i ktoś mówi, żebyście zaparkowali przed/za samochodem już stojącym na poboczu, to w którym miejscu zaparkujecie?
Wydaje mi się, że wybrałem najsensowniejsze sposoby myślenia, jeśli jest jeszcze jakiś, to chętnie się dowiem.
Numerki na obrazku symbolizują miejsce parkowania., a sytuacje po lewej i po prawej symbolizują pakowanie "przed" i "za" według waszego sposobu myślenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ankieta #kiciochpyta #pytanie
msichal - Uwaga, bardzo ważne, chodzi o "spór" w kwestii dogadania się po polsku.
Je...

źródło: comment_huNm5IoaptfaqCYSLOls7UHsZnk9EwXj.jpg

Pobierz

Który wariant rozumowania uznajesz?

  • 1. 27.1% (13)
  • 2. 20.8% (10)
  • 3. 52.1% (25)

Oddanych głosów: 48

  • 26
  • Odpowiedz
@bialy_wilk: dopisałem trochę objaśnienie akurat - dany numerek mówi o danym sposobie myślenia o 'przed' i 'za' w każdej z sytuacji.
edit: aha - no i na wszelki wypadek - biały samochód to wy, żółty to zaparkowany - po prostu trochę na #!$%@? to zrobiłem w paincie, wydaje mi się, że powinno być czytelne, nie jestem zbyt uzdolniony plastycznie
  • Odpowiedz
@msichal: jeszcze mniej wiem niż wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) PoRD mów jasno po której stronie jeździmy i parkujemy do tego trzeba dodać kulturę osobistą i wzajemny szacunek. Dlatego najlepiej zaparkować po tej samej stronie co żółty na kierunku zgodnym z jazdą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@msichal: Gorzej przedstawić prostej sytuacji chyba się nie dało. Ciężko skumać o co chodzi z tymi numerkami i rysunkiem.
Odpowiedź moja jest taka, że jak jezdiemy ulicą, widzimy przed sobą stojące auto to niezależnie w którą stronę jest obrócone to "za nim" to jest dalej, a "przed" jest bliżej. Tyle. Dalej nie czaję co mam wybrać w ankiecie jak odpowiedzi wyszły mi odpowiednio: 3, 2/3, 3, 2/3. Średnią mam wyciągnąć?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kevin_sam_w_piwnicy: w skrócie mówiąc (strasznie trudno mi to w sumie wytłumaczyć xD) :
wariant 1: względem zaparkowanego samochodu tak, jak go widać
wariant 2: przed = po stronie maski, za=po stronie bagażnika zaparkowanego samochodu
wariant 3: przed = bliżej, za = dalej
  • Odpowiedz
@msichal to nadal jest zbyt skomplikowane xD jakbym miała zaparkowac 'PRZED' zapakowanym autem, to niezależnie w którą stałby stronę stanęła bym bliżej, czyli w miejscu liczb: 3 lub 2/3 XD
Jeśli 'ZA' to dalej, czyli 3 i 2/3.

Niemniej, ankieta wygląda, jakby nie była kompatybilna z pytaniem xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karolinana: Skoro w każdej z opcji które Ci pasują jest numerek 3, to wybierasz 3 xD
No po wytłumaczeniu tego (uznałem za zbędne) to już chyba musi być dalej proste
  • Odpowiedz
@msichal wybieram odpowiedz "tak". Względem drogi 1 czyli w momencie parkowania posłużył bym się tym odniesieniem. Ale juz po wyjściu z auta użyłbym 2 jako odniesienie do żółtego auta. Kwestia kontekstu czy mówisz o drodze czy o samochodzie w oderwaniu od pasa ruchu
  • Odpowiedz