Wpis z mikrobloga

Małe pytanie.
Jakiś czas temu zacząłem trochę ćwiczyć, w domu z hantlami, drążkiem jakieś pompki etc. Zawsze byłem lekko ulany, więc nie spodziewałem się cudów, ale efekty i tak były niezłe. Problemem okazały się moje nadgarstki. Są bardzo cienkie, w zasadzie w ogóle nie urosły, w przeciwieństwie do przedramienia co wygląda dość dziwnie... Ale przede wszystkim przeszkadza mi to w ćwiczeniach. Pompek jestem w stanie zrobić około 30, podciągnięć max 10 i dalej nie daję rady przez nadgarstki.
Próbowałem jakichś ćwiczeń, ale wszystko co znalazłem bardziej angażowało przedramię, co tylko powiększa dysproporcję.
Jest na to jakiś sposób?
#mikrokoksy
  • 8
nadgarstek jest uwarunkowany genetycznie wiec nie bedziesz mial wiekszego, a co do nadgarstkow ja uzywalem usztywniaczy i spelnialny swoja role
@Tony_x_Montana: na wielkość nadgarstka nie masz wpływu, za to przedramiona możesz rozbudowywać. Jeśli przy pompkach czy podciągnięciach limitują cię przedramiona(zakładam, że twoja technika jest spoko) to spróbuj dorzucić jakieś ćwiczenie na wzmocnienie chwytu, np. wiszenie na drążku, czy trzymanie pozycji bez opuszczania przy pompkach