Wpis z mikrobloga

Hej, wiem że siedzi tu wiele osób, których hobby to #lego i mają bardziej profesjonalną wiedzę w temacie. Tak się zastanawiam, czy jest gdzieś w internecie zestawienie jakie modele można zbudować mając inny zestaw/zestawy. Np. mając zestaw 42082, który ma 4 tys. części czy można z tych klocków zbudować jakiś inny, mniejszy zestaw korzystając z oryginalnych instrukcji LEGO dostępnych w sieci? Chodzi mi oczywiście o #legotechnic Mam 42082 i 42065 i wydaję mi się, że na pewno są inne zestawy, które mogę zbudować z klocków z tych zestawów. Jak myślicie?

#kiciochpyta #rozkminy
  • 8
@motylus: ja sobie zbuduje 42030, ale zabraknie mi serwo. Użyje do tego 42082 42065, 42070, 42079 i trochę elementów z city plus oddzielnie dokupiona łyżka od 42030. Możliwe, że jeszcze coś brakuje.
@damw: no tak, modele B znam, są często przecież do nich papierowe instrukcje dołączane w zestawie (czasem tylko online na stronie zestawu) no i są ich rysunki na pudełkach. Widziałem też modele 'C' robione przez lego fanów dedykowane pod konkretny zestaw.

Mi chodziło o to czy może są jakieś zestawy, których części pozwolą na zbudowanie innego zestawu lego. Poniekąd link wysłany przez @zibizz1 prowadzi na taką stronę, ale tam nie ma
@motylus: ok, pewnie i tak wrzucę pod legotechnic, po za tym zejdzie mi się ze zbudowaniem, brak czasu. Brakuje mi też serwa i jednej zębatki, ale nie ma ona znaczenia.
Kiedyś też chciałem zbudować sobie coś innego jak ty, ale odpuściłem bo lego tak tworzy kolejne modele byś sobie nie zbudował. Ostatnio pojawiły się np. dwie nowe zębatki.
Najlepiej kupuj sobie każdego roku model flagowy (największy, ale nie porsche czy bugatti)