Wpis z mikrobloga

  • 2
Kupiłem sobie miernik. Mocy. I jakież zdziwienie kiedy pobór mocy mojego potwora podczas pracy to 50-60W (°°
Setup to i5-2500k GF gt750ti 32gb RAMu i SSD 250gb.
Na zdjęciu chwilowa poniżej 50w. Włączone 2 przeglądarki z milionem kart, 2x phpstorm z większymi projektami (Magento), w tle działa elasticsearch, kilka baz MySQL.

To normalne że to je tak mało energii?
#pcmasterrace
szpoq - Kupiłem sobie miernik. Mocy. I jakież zdziwienie kiedy pobór mocy mojego potw...

źródło: comment_Vgl08LAKz9KXyX2bxyH7jlmaCXa2Ms6h.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@szpoq: Od obciążenia procesora będzie zależeć i od sprawności zasilacza. Sprawdź miernik na jakimś innym urządzeniu. Generalnie możliwe... ale powinieneś odczekać dłuższy czas i sprawdzić średnią z tej sumy którą nabija.
  • Odpowiedz
@balrog84: miernik przed chwilą sprawdzony na wszystkim co się dało. Jak to nowa rzecz - przyszła i przeleciałem wszystko co się dało, podłączyłbym nawet piec gazowy ale boję się że nie wstanie.

Najbardziej miarodajny jest oczyszczacz powietrza od xiaomi bo tam jest wiatrak 30W i tak też pokazało(32W na full).
  • Odpowiedz
@grafixautozine: nie wiem dlaczego mnie uznałeś za idiotę.
Nie mierzy się wcale inaczej, i mój zasilacz to najzwyklejsze urządzenie. Ciut bardziej admitancyjne niż toster, ale metody pomiaru mocy raczej pozostają takie same jak 50 lat temu.
Jeżeli by było tak jak myślisz to co jakiś czas pokazałoby 300,400 albo co innego. Ale nie pokazuje bo tam je #!$%@? całkowanie
  • Odpowiedz
@szpoq: normalnie przy pracy idle (przeglądarka to też idle). Odpal jakąs wymagającą grę i będziesz mieć 150-200W tak jak pisała osoba wyżej. Twój pc nie należy do potworów, więc nic dziwnego, że tylko tyle prądu pobiera.
  • Odpowiedz