Wpis z mikrobloga

Nie mam zniżek, a potrzebuję samochodu, więc myślałem nad wynajmem długoterminowym/leasingiem. Ile musiałbym miesięcznie płacić na DG za samochód, który:
-Byłby "na gwarancji" i żadne naprawy by mnie nie obchodziły
-Był tani w eksploatacji - gaz w standardzie mile widziany
-Będzie głównie do miasta na krótkie dojazdy, ale fajnie by było nie bać się nim wyjechać w trasę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-Klima, najlepiej automat, więcej wymagań nie mam
Co polecacie i ile by to mniej więcej miesięcznie kosztowało?
#samochody #motoryzacja #leasing
  • 8
@xDrope Wybierz auto, z takimi wymaganiami wyjdzie pewnie jakieś 60-65k, z tego w wynajmie wyjdzie Ci jakieś 600 netto miesięcznie z 10k wkładu własnego albo 900 netto bez wkładu w umowie na 3 lata,, pod warunkiem, że auto oddajesz.

Jak wolisz wykupić auto i sprzedać po leasingu to pewnie najlepiej wyjdzie Kia albo Opel z przedłużeniem gwarancji na 5 lat, leasing jakieś 1000 netto i po 5 latach za auto jeszcze weźmiesz
@Atreyu: Silnik ma coraz mniejsze znaczenie przy wysokości składek. Można mniej zapłacić za Renault 2.0 niż hondę czy bmw 1.6. Ubezpieczyciele wreszcie powoli zaczynają liczyć wypadkowość danych marek i modeli. Już nie jest tak że za jakąś #!$%@?ę typu Civic 1.6 płacisz mniej niż za rodzinne kombi ze słabym dieslem tylko dlatego że ma pojemność xD