Wpis z mikrobloga

Minął już ten szał krypto? Szukam grafiki do 1000zł (bez "dołóż 500+"), 8GB RAM (wymieniam karty po latach, nie co roku).
Wygląda na to, że RX 580 to jedyna opcja, RX 590 chyba nie wymusił żadnego skoku cen, czy wyparcia poprzedników. A 1060 i 1070 to w ogóle odlot cenowy.
Szykują się jakieś nowe procki, generacje, obniżki w najbliższym czasie (do wiosny)?
Myślę o lajtowym graniu w Metro, może rozpocząć zabawę z VR (Beat Saber).
#komputery #pcmasterrace #kartygraficzne
  • 35
  • Odpowiedz
@RRybak: Metro to i na 2080 Ti ledwo chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co do grafiki, to standardem nadal będzie 6GB RAM i to się raczej nie zmieni, prawdopodobnie najpopularniejszymi kartami, które zastąpią gtx 1060, będą RTX 2060 i to pod nie będę optymalizować gry.
  • Odpowiedz
@RRybak: też szukam co kupić :P zobacz wypowiedzi mirkuf w moim poście.
Z koparek to na grupie FB są po 1000zł +- msi 1070 8gb - czy warto nie wiem.
Ja myślę o 2060 (1600zl) bo procesor mam nawet ok i5-6500 i poczekam do Navi AMD jak wyjdzie.
Jeśli mówisz o nowym Metro to chyba tylko na low detalach, tam to 2080ti ma stabilne 60+ klatek tylko :D chyba coś #!$%@?
  • Odpowiedz
1660Ti

@wysuszony: niby spodziewają się kwoty 300$ ale premiera już na dniach, może warto poczekać czy coś zmieni
@Murasame: poprzednia karta R9 270 służy do dzisiaj i całkiem przyjemnie gra się nawet w FC5 czy asasynów, rezygnując z wolumetrycznych chmur. Ale czuć, że to już brak mocy powoli. Odsłużyła swoje pół dekady - nie jestem przekonany, czy 6GB wystarczy na kolejne 5 lat :/
@plaisant: używki po koparkach nie
  • Odpowiedz
@plaisant no pewnie i tak jest, dlatego już wolę kupić słabsza karte albo dozbierac i kupić taką samą tyle że nową. Po co potem płakać, że moja dusza Polaka się odezwała, bo chciałem zaoszczędzic 4-5 stów xD
  • Odpowiedz
@RRybak: też szukam co kupić :P zobacz wypowiedzi mirkuf w moim poście.

Z koparek to na grupie FB są po 1000zł +- msi 1070 8gb - czy warto nie wiem.
Ja myślę o 2060 (1600zl) bo procesor mam nawet ok i5-6500 i poczekam do Navi AMD jak wyjdzie.
Jeśli mówisz o nowym Metro to chyba tylko na low detalach, tam to 2080ti ma stabilne 60+ klatek tylko :D chyba coś #!$%@?
  • Odpowiedz
@primusxoxo: ja tam wychodzę z założenia że to temperatura zabija elektronikę, to skoki temperatury tworzą zimne luty i teraz czy karta którą 10x włączał i wyłączał jakiś gówniarz bo grał w grę i chodziła na maxa jest lepsza od pokoparkowej która nie była żyłowana tylko przykręcana i pracowała w stałej temperaturze 60 stopi jest lepsza?
  • Odpowiedz