Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim! #uj #matematyka #informatyka #studia #krakow

Poszukuje kogoś kto studiuje matematykę komputerową na UJ i mógłby podzielić się swoimi wrażeniami. Chodzi mi głównie o to jak mniej więcej wyglądają zajęcia, plan studiów oczywiście przejrzałem jednak chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce. Ciekawi mnie również to na jakiej zasadzie działają przedmioty do wyboru. Znalazłem informacje o ich minimalnej ilości, ale czy jest jakaś górna granica? W sensie,czy mogę ich sobie wybrać tyle żeby pasowało mi czasowo, czy jest jakiś limit? Przeczytałem też, że mogą to być dowolne przedmioty oferowane na wydziale. Czyi jeśli przykładowo brakuje mi w planie czegoś o sieciach komputerowych to mogę sobie wybrać te zajęcia i będą one wspólnie z informatyką? Czy tyczy się to tylko przedmiotów obieralnych na innych kierunkach? Słyszałem też, ale to na informatyce na fais, że można sobie tak podobierać zajęcia aby mieć sporo wolnego czasu na własny rozwój lub pracę. Czy na mk jest podobnie? I na koniec czy jesteście zadowoleni z dokonanego wyboru? Przepraszam, że miejscami bez składu ale spodobał mi się ten kierunek, niestety poza krótkimi opiniami ciężko znaleźć jakąś bardziej rozbudowaną i w miarę aktualną wypowiedź. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Boboslaw: nie znam konkretnie nikogo z mk, ale zasadniczo przedmioty dobieralne są bez limitu (w sensie limit jest czysto teoretycznie, nikt go nie osiąga) możesz się zapisać na coś co ciekawi Cię bardziej. Raczej zastanów się czy nie lepiej wziąć czysta infę lub TCS.
@koostosh: Te kierunki też rozważam, jednak chciałbym zebrać trochę informacji o mk i wtedy zdecydować co najbardziej mi się spodoba, bo na papierze właśnie tcs i mk mi pasują z tym że o tcs stosunkowo łatwo znaleźć informacje i z tego co poczytałem ostatnimi czasy próg jest dość wysoki i mają sporo olimpijczyków itp. Oczywiście jeśli udałoby się przeskoczyć ten próg to z przyjemnością spróbuje swoich sił na tcs. Wolę mieć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Boboslaw: jeśli masz możliwość TCS to idź TCS, przeniesienie się "w dół" jest zawsze możliwe. Może obracam się w złych kręgach, ale TCS i matematyki znam po kilkanaście osób od ręki, z mk nikogo. Ciężko mi powiedzieć jak to dokładnie wygląda, ale jeśli liczysz na bycie kiedyś programista 15k to nie brzmi jak dobra droga
@koostosh: Mimo wszystko chętnie poczytałbym opinie kogoś z kierunku, bo z tych szczątkowych, które znalazłem wyłaniał się obraz raczej dobrego kierunku z fajnymi perspektywami, choć oczywiście masz racje że TCS to prawdopodobnie najlepsza opcja.
<- MK, 1 rok, @Boboslaw

Zacznę od tego, że jestem zadowolony z wyboru, ale nie jest to z pewnością kierunek dla każdego (właściwie można to powiedzieć o dowolnych studiach).

Co do przedmiotów - teraz wybrałem tylko obowiązkowe, ale rzeczywiście wygląda na to, że jeśli chcesz, to możesz wybrać dodatkowo dowolne przedmioty z Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej lub Instytutu Matematyki (max 10 na semestr).

Według mnie nie jest trudno, choć z 47
@Hadzik: Z moim doświadczeń w nauczaniu tych przedmiotów w stylu "wstęp do programowania" na pierwszym semestrze, pół grupy laboratoryjnej napisało kiedyś jakiś program, dwie osoby wyróżniają się poziomem na zajęciach, z czego jedna pisze znakomicie kolokwia i można sobie ciekawie porozmawiać, a druga bardzo stara się pokazać, że traci tu czas. Zgadnij, jakie są rezultaty obiektywnych testów;) A tak poważnie, to słabe uczelnie zabijają chęć życia. Jak masz się rozwijać i