Wpis z mikrobloga

Wiem, żem "zielonka" a tu się "zielonek" poważnie nie traktuje ale mam problem z dwoma userami, bo wyglądają mi na jakichś członków (nie)formalnego stronnictwa USraelskiego :) Obaj jechali po Braunie (którego sam uważam za nieco pociesznego katotaliba, no ale też nie uważam go np. za ruskiego szpiona). Tyle że nie jechali go bezmyślnie jak np. @Kempes (bez pozdrowień) że agent Putina, że rusek bo do Moskwy pojechał wywiad dać itp., tylko jechali go za słowa i postawę wobec Żydów. Po czym się okazało , że jeden z nich (chwile wcześniej podparł się źródłem z gadzinówki wyborczej) stwierdził że nie jest Polakiem a drugi zareagował histerycznie, kiedy stwierdziłem, że na podstawie tego co pisze jest 100% filosemitą. Zresztą, można prześledzić ich teksty:

1. https://www.wykop.pl/link/4803829/comment/63130699#comment-63130699

2. https://www.wykop.pl/link/4803829/comment/63131573#comment-63131573

Ten pierwszy nawet nie ogarnia, że pojęcie "faszyzm" pochodzi bezpośrednio z Włoch i ruchu/partii Mussoliniego (a nie z wysrywów wyborczej, która za te wysrywy musiała dwukrotnie Brauna przepraszać) oraz że zarzucanie faszyzmu monarchiście jest wręcz idiotyczne.

Z kolei u drugiego widzę jakąś nabożną cześć dla Żydów, ich inteligencji, zapobiegliwości - np. jednym z jego argumentów okazało się to, że odzyskali swoje państwo (dodam że chodzi o państwo położone w Palestynie :P) albo że generalnie Żydzi są OK, a bruździ nam tylko cyt. "parę stronnictw" :)

Dla którego normalnego Polaka byłyby to argumenty w dyskusji o tym, że Żydzi ewidentnie chcą nas orżnąć na kasę?
Dla mnie to co najmniej dziwne.

#polityka #polska #4konserwy #neuropa #izrael #roszczeniazydowskie #zydzi #braun
  • 16
@kielus: Mam swoje problemy, ale zaciekawiło mnie, że ktoś jedzie po Braunie posługując się artykułem wyborczej (która musiała za swoje wysrywy Brauna przepraszać), najwyraźniej nie zna historii np. skąd się wziął faszyzm i pewnie uważa, że dziś definicję faszyzmu tworzy jakaś gazetka, na koniec pisze że nie jest Polakiem... I drugi- czciciel inteligencji i obrotności Żydów, który twierdzi że gdybyśmy byli grzeczni dla Żydów to jacyś obrońcy by się znaleźli. No
Nie jestem fanatykiem ani krula ani Brauna. Zresztą, napisałem co o Braunie myslę. Jesli chcesz zakończyć swój nieudolny atak zaliczeniem mnie w poczet korwinistów czy "braunistów" i to ma być twój ostateczny argument- śmiało, ani mnie to ziębi ani grzeje.