Wpis z mikrobloga

tl;dr
problemy ludzi z linuxem wynikają z ich braku umiejętności
prove me wrong
----
Ja #!$%@? jak można w ogóle korzystać z Windowsa na domowym kompie XDDD
Przecież jakakolwiek integracja z tym systemem to mordęga.
Od ponad roku używam Ubuntu Budgie na swoim laptopie i nie zamieniłbym go na nic innego xD
Najgorsi są ci ludzie co próbują korzystać z tego systemu bez podstaw i nawet szukajki nie potrafią używać:
- gościu nie umie nawet przeczytać, że to błąd przetwarzania informacji z serwera, a nie samej aplikacji`
- niby exploit poważny, ale na domowym komputerze windowsiarze i tak latają w większości na administratorze xdd, poza tym dotyczy tylko distro korzystających ze snapa *buntu
- [kiedy zostałeś w czasach rufusa i nie potrafisz użyć wbudowanego dd dla nerdów albo etchera w gui dla ludzi](https://www.wykop.pl/wpis/38941461/alez-ten-linux-#!$%@?-zainstalowalem-ubuntu-i-tro/)
A to wszystko w ciągu ostatnich 3 dni XDD
Na większość spraw wystarczyłoby, że mieliby te 10 iq więcej i użyli szukajki.
No i nie wiem, większość osób, które próbuje linuksa, potem sra się o to, że jaki to jest syf, typowe polaczki jak są zmiany i coś inaczej działa XDD
Microsoft dobry system wiadomo 100% bezpieczny domyślnie każdy ma admina i hulaj dusza jak chce XDD
A, szkoda strzępić ryja na to w ogóle
W ogóle sugerowanie, że na Linuksach nie da się pracować, ja #!$%@? XDDD
----
#linux #komputery #informatyka #bekazpodludzi #laptopy
Zapraszam do dyskusji użytkowników #linux #ubuntu (σ ͜ʖσ)
#pytanie #ankieta #pdk
r.....w - tl;dr
problemy ludzi z linuxem wynikają z ich braku umiejętności
prove me...

źródło: comment_RdVF6LbftYDCqmgphkoc9YdxtwAoDrXv.jpg

Pobierz

Korzystałem z linuksa na laptopie/pc:

  • Tak, razem z windowsem (multi-boot, itd.) 28.7% (468)
  • Tak, od zawsze (używam głównie linuksa) 11.8% (193)
  • Tak, ale zrezygnowałem 31.5% (513)
  • Nie, jestem noobem, wole pogierkować 15.2% (248)
  • Nie, co to XD 6.1% (100)
  • Nie, apple gurom #japkomasterrace 6.7% (109)

Oddanych głosów: 1631

  • 87
  • Odpowiedz
@rzulw: inni mogą mieć (albo mają) racje. Właśnie przenosiłem duży plik z dysku zewnętrznego i zupełnie nagle zostało to przerwane. W efekcie część jest w katalogu docelowym a część została. No ja #!$%@?ę, to chyba najgorsze co mi się przytrafiło na linuksie
  • Odpowiedz
@rzulw: nic pustego nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
sda1 to obszar stworzony automatycznie przez Windowsa przy instalacji, sda2 to dysk C, na którym jest Windows, sda 3 i 4 to dyski D i E z różnymi plikami, niemal pełne... wydzieliłem 50GB z nadzieją na brak problemów, a tu dupa xD chyba nici będą ze stałego Linucha na lapku.. chyba, że pobawię się później w przerzucanie
Marcinnx - @rzulw: nic pustego nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
sda1 to obszar stworzony automatyc...

źródło: comment_NWtZuCtLqPY3RkDIaAXW8B8K5mz0LnCe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@apee: Skrajności widzę tutaj, z jednej strony dobry system dla total noobów, z drugiej dobry dla ekspertów. Niemniej ten najpopularniejszy sektor, środek, trochę kuleje, szczególnie ze względu na gry i ogólnie rzecz biorąc przyzwyczajenia do programów windowsowych, niektórzy po prostu chcą konkretnie te same na linuksie, mimo że inne podobne mogą oferować te same lub zbliżone funkcjonalności. Niemniej jeszcze jest ta kompatybilność np. formatów, jeśli pracujemy nad czymś z kimś.
  • Odpowiedz
@Marcinnx: Pewnie powinieneś pozbyć się partycji z końca (sda4) i wtedy na tym całym miejscu stworzyć partycję rozszerzoną, chyba najlepszy wariant. Na twoim miejscu, to bym się pokusił, jeśli miałbym możliwość o skorzystanie z dysku 500GB (ssd) na Windows/Linux i 1TB (hdd/sshd) na dane. (Tylko przy sformatowaniu do ntfs trzeba pamiętać, aby ogarnąć wyłączenie fast bootu w Windowsie, bo będzie psuć montowanie i bez ntfsfix prawie za każdym razem się
  • Odpowiedz
@rzulw: w tego rozpadającego się lapka już raczej inwestować nie mam zamiaru ( ͡º ͜ʖ͡º) jak mi się będzie chciało, to może spróbuję trochę pliki poprzerzucać, żeby pozbyć się partycji E (sda4), ale to może później, bo sporo roboty przy USB 2.0 xD (jeden z defektów lapka, że złącza po jednej stronie nie działają, w tym usb 3.0 xD)
@QBA__: vid related (
Marcinnx - @rzulw: w tego rozpadającego się lapka już raczej inwestować nie mam zamia...
  • Odpowiedz
@Marcinnx: Może Pan zrobisz... opróżnisz jedną partycję, dasz jako podstawową na Linuksa, z pozostałego miejsca zrobisz zamiast podstawowej logiczną i tam wrzucisz swoje dane
  • Odpowiedz
@QBA__: o tym też wspominałem w poprzednim komencie ( ͡º ͜ʖ͡º)

jak mi się będzie chciało, to może spróbuję trochę pliki poprzerzucać, żeby pozbyć się partycji E (sda4), ale to może później, bo sporo roboty przy USB 2.0 xD (jeden z defektów lapka, że złącza po jednej stronie nie działają, w tym usb 3.0 xD)


o opróżnianiu nie ma mowy, bo po coś jednak te
  • Odpowiedz
@rzulw: świetny timing. Przebotowalem sie dzisiaj na Ubuntu po paru miesiącach nieużywania. #!$%@?, Xy sie #!$%@?, na systemie którego nikt nie używał. Costam próbowałem grzebać, ale laptop ekran ma 4K wiec siedzenie 10cm od ekranu , bo przecież skalowanie w tym systemie to temat na 2043 rok xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TheySeeMeBowlin: gnome z oficjalnego Ubuntu od Canonicala to ściek, ale te, z którego korzystam w Budgie działa aż miło.


@rzulw: Budgie jest super szkoda że tak mało ludzi używa. A jeszcze lepszy jest Solus Linux z Budgie. Budgie jest lekkie i szybkie bo używa GTK ale nie używa gnome-shell.
  • Odpowiedz