Wpis z mikrobloga

tl;dr Allegro usunęło moją ofertę tuż przed jej zakończeniem za drobne naruszenie regulaminu i obciążyło konto kwotą 17,56 zł.

Dnia 5 lutego wystawiłem na licytację konto w grze i ku mojemu zdziwieniu 9 dni później, niewiele ponad 18 godzin przed zakończeniem oferta została usunięta. Powodem tego stanu rzeczy było dodanie kontaktu do mnie i czasu doręczenia w opisie przedmiotu, a nie jak nakazuje regulamin w odpowiednich zakładkach (druga informacja znajdowała się też tam). Obie informacje oczywiście są dozwolone, natomiast były umieszczone w złym miejscu. Za wyróżnienie licytacji "zapłaciłem" 19zł i po tej akcji obciążenie konta zostało zmniejszone do kwoty 17,56 zł, ponieważ Allegro zwraca opłaty proporcjonalnie do czasu, w którym przedmioty są widoczne w serwisie. Zrozumiałe jest to w przypadku wystawienia przedmiotów z opcją "kup teraz" i sprzedawania ich, ale nie w moim przypadku gdzie była licytacja i nie osiągnąłem żadnej korzyści z promowania oferty. Nie mam już możliwości otwarcia tam ticketu, więc żalę się tutaj. Nie uważam, by istniała potrzeba usunięcia oferty tuż przed jej zakończeniem z tak błahego powodu. Wkuriający jest fakt, że przedstawiony mi punkt regulaminu łamany jest praktycznie w co drugiej podobnej ofercie i jakoś wiszą tam bezproblemowo, nie wspominając już o tych promowanych na stronie głównej serwisu, a ja straciłem czas i jeszcze muszę im zapłacić, bo ktoś kręcił butelką i wypadło akurat na mnie. Pozdrawiam czytających i profesjonalne @allegropl

art. 1 punkt 4 załącznika nr 2
W polu „Opis” Oferty oraz w jej tytule mogą być umieszczane wyłącznie informacje dotyczące oferowanego Towaru.

Tutaj potwierdzenie tego, o czym napisałem. Oczywiście takich ofert jest multum (wszystkie inne niż konta z LoL promowane są na stronie głównej Allegro...):
https://imgur.com/a/NBiDpma

¯\_(ツ)_/¯

#allegro #zalesie #gorzkiezale
  • 3
@SuppressWarnings: Źle rozumiesz. Na podstawie tego domniemam, że są leniwi i reagują wyłącznie na zgłoszone oferty. Problem mam z tym, że zmuszają mnie do płacenia za tak małe naruszenie regulaminu, na który ogólnie jak widać mają wyjevane.