Wpis z mikrobloga

Mirki, z kim wolicie rozmawiać po angielsku? Z osobam, które znają ten język od urodzenia czy z obcokrajowcami dla których angielski nie jest językiem ojczystym? Hindusów i Azjatów pomijam w tej ankiecie.

Opcja 'native' w ankiecie - osoby dla których angielski jest językiem ojczystym
Opcja 'non-native' - cała reszta, pomijając Azjatów

#kiciochpyta #angielskizwykopem #angielski #polska #ankieta

Z kim wolisz rozmawiać po angielsku?

  • Native - znam słabo angielski 2.4% (2)
  • Native - znam średnio angielski 19.5% (16)
  • Native - znam dobrze angielski 24.4% (20)
  • Non-native - znam słabo angielski 7.3% (6)
  • Non-native - znam średnio angielski 29.3% (24)
  • Non-native - znam dobrze angielski 17.1% (14)

Oddanych głosów: 82

  • 10
  • Odpowiedz
@yuim: zdecydowanie z ludźmi, którzy nauczyli się języka - tak ja ja. Mówią wolniej, więc łatwiej ich zrozumieć. Lubię też rozmawiać z ludźmi, których ojczystym językiem jest j. angielski, pod warunkiem że wykazują się cierpliwością (by coś powtórzyć, powiedzieć wolniej, opowiedzieć coś inaczej, bo ja nie rozumiem). Natomiast bardzo nie lubię rozmawiać w towarzystwie w którym są inni Polacy po angielsku. A jeszcze jak znają język lepiej od ciebie to
  • Odpowiedz
@yuim: dlatego jak gram w jakieś gry multiplayer i w drużynie jest inny Polak i ktoś jeszcze mam opory z gadaniem po angielsku. Strasznie się wstydzę, bo jednak w naszym kraju jest parcie na naukę angielskiego i nawet jeżeli podróżując po świecie jesteś w stanie się tym językiem porozumieć to jednak przy kimś kto uczęszczał na zajęcia z native speakerami i rozróżnia bezbłędnie akcent brytyjski od amerykańskiego,a przy tym ma
  • Odpowiedz
@kolak68: @yuim: Przede wszystkim w Wielkiej Brytanii ~2% ludzi mówi takim angielskim jakiego my się uczymy, cała reszta mówi różnymi gwarami. Tak samo w USA, język różni się w zależności od regionu. Dlatego wg mnie łatwiej zrozumieć osobę, która nauczyła się anielskiego. Nie licząc francuzów i Azjatów.
  • Odpowiedz