Wpis z mikrobloga

Chcę wymienić mojego Fx 8300 na Ryzen 2600. Nie wiem jaką płytę główną wybrać. Pewnie podkręcę proca do 4GHz na wszystkich rdzeniach na stałe, pamięci tyle ile fabryka dała. Muszę zdecydować się na coś z tej listy:
-MSI X470 Gaming Pro
-GIGABYTE X470 Aorus Ultra Gaming
- ASROCK Fatal1ty B450 Gaming
-ASUS TUF B450-Plus Gaming
Zbyt często nie zmieniam procesorów więc tego pewnie będę miał kilka lat. Nie wiem czy jest sens kupować x470 do 6 rdzeni. Przede wszystkim nie chcę przejechać się na sekcji zasilania jak przy FX...

#pcmasterrace #ryzen
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@pajacek x470 nie jest konieczny. Każda z wymienionych da radę, nawet najtańsze B350 dadzą (ale lepiej mieć jakiś zapas). Z tych wskazanych polecam Asrocka.
  • Odpowiedz
@majk3l: On chce na 4ghz podkręcić cpu a ty mu b350 polecasz? Masz ty rozum i godność człowieka? I co więcej napisał " Przede wszystkim nie chcę przejechać się na sekcji zasilania jak przy FX..."
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@majk3l: hehe i co myślisz, że jakościowo sekcja jest taka sama jak w asusie? No pozdro. Łatwo ci sprzęty kupować w takim razie. Ej ale to po co kupować ryzen w takim razie? Przecież FX-835 ma 8 rdzeni po 4ghz każdy za 300zl. Po cholere kupować ryzena 1700/2700 za tyle kasy.
  • Odpowiedz
  • 0
@schreder ale ja nic nie myślę. Dałem Ci linka z twardymi dowodami. Dobrze opisana budowa całej sekcji od a do z. Obejrzyj sobie.
W życiu nauczysz się jeszcze, że warto słuchać mądrzejszych, specjalistów w swojej dziedzinie, zamiast samemu ferować wyroki bazując na pozorach.
  • Odpowiedz