Wpis z mikrobloga

Partia gospodarczych liberałów byłaby siłą?

Gdyby powstała partia zwolenników gospodarczego liberalizmu to w wyborach mogłaby liczyć na 20-procentowe poparcie - powiedział podczas wczorajszego spotkania krakowskiego Klubu Wtorkowego poseł PO Jarosław Gowin.


Odpowiadając na pytania publiczności, podniósł sprawę obecności zwolenników gospodarczego liberalizmu na krajowej scenie politycznej. - Niedawno opublikowano sondaż, na który mało kto zwrócił uwagę. Otóż zapytano w nim o poparcie dla nowej partii nazwanej na potrzeby sondażu Partią Podatników. Przypisano do niej cztery nazwiska: Wipler, Gowin, Kowal i Kukiz. Okazało się, że taką partię poparłoby 14 proc. wyborców - powiedział Gowin. Jednocześnie dodał, że jego zdaniem w wyborach mogłaby ona liczyć realnie na 20-procentowe poparcie.


Tutaj analiza Palade o której mowa.

Nowa partia nie miałaby wprawdzie takich struktur i pieniędzy, jak te już istniejące, ale jej siłą byliby popierający ją ludzie. - Pamiętajmy, że ci, którzy zadeklarowali poparcie takiej partii gospodarczych liberałów, to ludzie młodzi, energiczni, wykształceni i zamożni. Takiej siły nie można lekceważyć - dodał poseł. Zauważył też, że zwolenników liberalnych rozwiązań w gospodarce dostrzega we wszystkich partiach krajowej sceny politycznej, paradoksalnie nawet w SLD.


Co sądzicie? Gdyby była neutralna światopoglądowo to może nawet cześć klasycznych liberałów przebolałaby klerykalnego Gowina.

#polityka #wolnyrynek #liberalizmgospodarczy #gospodarka
  • 6
@SirBlake: wg sondaży Kwaśniewska miałaby szanse zostać prezydentem.

Pamiętajmy, że ci, którzy zadeklarowali poparcie takiej partii gospodarczych liberałów, to ludzie młodzi, energiczni, wykształceni i zamożni.


@SirBlake: i z wielkich ośrodków? ;)
@SirBlake: Może ma zbieżne poglądy czy od tak gra do jednej bramki?

PS. Korwin też sprzeciwia się rabowaniu OFE, podobnie jak ja;d

*Chyba, że Ci chodzi o aktywnych graczy sejmowych, jak tak to niepotrzebnie dodałem postcriptum;P

A ja już i tak widzę koalicję praktycznie wszystkich, którzy by chcieli tych liberałów zniszczyć od PO po PiS.