Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 136/150

18.21 Man Made Sweet Tobacco Spirits (2015)

Uwielbiam połączenie słodyczy i tytoniu, Tom Ford Tobacco Vanille, które według mnie jest zapachem doskonałym, idealnym pod każdym względem włącznie z parametrami, to taki mój punkt odniesienia, do którego często porównuje inne, słodko-tytoniowe zapachy. Sweet Tobacco Spirits to wspaniała kombinacja tytoniu z miodem. Najbardziej gourmandowa i realistyczna nuta miodu jaką kiedykolwiek wąchałem i Montale ze swoim Honey Aoud może się schować mimo, że to całkiem dobry zapach na tę markę.

Jezu, ależ to jest ulep. Zapach tak słodki, że powinien wyznaczać chyba jakieś nowe granice słodyczy. W przeciwieństwie do innych ulepów takich jak np. Pure Malt, absolutnie mnie on nie męczy. Być, może, że słodycz u Man Made przełamuje jakieś bliżej nieokreślone nuty drzewne, do tego czuć wyraźnie szałwię i cytrynę. Samo podobieństwo do Tobacoo Vanille Forda jako takie jest, jednak jest to raczej uproszczenie, coś jak podobieństwo Balenciaga Pour Homme do Kourosa. Klimat podobny, jednak to inne nuty przejmują rolę pierwszoplanowe. TV ma o wiele mocniejsze "pierwsze #!$%@?ęcie" w otwarciu i zanim się uspokoi na skórze jest mocno agresywny. Sweet Tobacco Spirits jest bardzie zrównoważony i liniowy. Jest mega słodki od początku do końca. Ludzie piszą, że
najbardziej podobnymi perfumami są Ambre Tabac Josiera, ale niestety nie miałem okazji ich sprawdzić. W składzie tych perfum podawane jest też wino, ale szczerze nic takiego tam nie wyczuwam, dużo bardziej wino kojarzy mi się np. z Noir de Noir Toma. Uniwersalny zapach to na pewno nie jest, ale unisexowy już tak. Trzeba mieć sporą odwagę aby nosić tak słodkie perfumy poza jakimiś okazjonalnymi wypadami na miasto.

Mimo, że projekcja jest duża to nie tak agresywna jak w Tobacco Vanille, na pewno nie zwraca tak wielkiej uwagi otoczenia, ale ogon za sobą zostawia. Trwałość to między 10 a 12 godzin. Ostatni raz użyłem ich na sylwestra, chociaż w planach miałem Noir de Noir. Kiedy po nie sięgnę po raz kolejny? nie mam pojęcia. Na pewno nie będzie to zwykły dzień jak co dzień ;) . Polecam, mimo żałośnie wyglądającego flakonu to jest to bardzo udana, niszowa kompozycja. W Polsce niestety ciężko dostępny, ale czasem pojawia się na allegro czy perfuforum, skąd akurat je kupiłem, zupełnie w ciemno
.
typ: sweet-gourmand
zapach: 8,0/10
trwałość: 8,0/10
projekcja: 8,0/10
podobne: Daniel Josier Ambre Tabac jest niby podobne, ale nie wąchałem to nie wiem ile w tym prawdy. Do tego By Kilian Back to Black
cena: około 300 zł za 100ml
https://www.fragrantica.com/perfume/18-21-Man-Made/Sweet-Tobacco-Spirits-37691.html
https://www.parfumo.net/Perfumes/1821_Man_Made/Sweet_Tobacco_Spirits
drlove - #150perfum #perfumy 136/150

18.21 Man Made Sweet Tobacco Spirits (2015)
...

źródło: comment_IFsdt4N504S1rB7aDGPVf8h1QQPx654K.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@dr_love: Podobno konkret w tym klimacie jest Hafez 1984 od Alexandrii - rum +tobbaco + vanilia, które mimo że jest niby oryginalną kreacją Alexandrii, według Gent Scents to klon Mancera Tobbaco Red. Może warto by się tym zainteresować ? ;)
  • Odpowiedz
@dr_love: słyszałem o tym 1821 - jak dla mnie flakon właśnie ładny, pasujący. Gdyby nie było to takie drogie i ciężko dostępne to bym pewnie sobie sprawił, uwielbiam ulepy (tv nie wąchałem jeszcze) ale tytoniowe słodkie zapachy są zajebiste ( ͡° ͜ʖ ͡°) kiedyś może ktoś na Allegro puści tanio
  • Odpowiedz
Tom Ford


@dr_love: Piszesz o Tom Ford Tobacco Vanille, jako o zapachu doskonałym, ale recenzji nigdzie nie znalazłem. Zastanawiam się nad zakupem odlewki, ale nie wiem do końca, z czym to się je.
Czy to zapach wieczorowy, czy na podniosłe okazje? Podpowiesz, czy to będzie dobry wybór na dość ważną, rodzinną uroczystość?
Czy może lepszym wyborem będzie Gucci Intense Oud?
  • Odpowiedz
@siedze_na_Koniu: Trochę zdanie mi się zmieniło, nie uważam go już teraz za doskonałego ale jest bardzo dobry +.Raczej nie odważyłbym się go używać na uroczystość rodzinną, to jest zapach bardziej z przeznaczeniem na chłodnie wieczory, na dwór. Kiedyś miał parametry 10/10, dziś go troche pokastrowali. Mam odlewkę z Wykopu i jest ewidentnie słabszy niż kiedyś, chociaż dalej mocny.
  • Odpowiedz
@dr_love: Intense Oud odradzasz jako zbyt mocny, czy jako nieodpowiedni na takie wydarzenie?
A czy jest taki zapach, którego Ty używasz w takich sytaucjach?
I jeszcze jedno: kiedyś pisałeś (albo sobie ubzdurałem) o perfumach, które "zakładasz" na noc, do snu. Podpowiesz, co to było?
  • Odpowiedz
@siedze_na_Koniu: z obu powodów. Mocny ale charakterny i mocno ofensywny zapach tak samo jak zresztą Tobacco Vanille.
Nie pamiętam o perfumach na sen, mogłem coś napisać ale raczej nie był to jakiś duży post tylko wspominałem, że sobie coś zarzuciłem na noc :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak dla mnie, to przypominał któryś zapach zapach z Zary, prawdopodobnie - Unexpected Fresh Spicy, albo RWA(choć ten mniej). Ogólnie przyjemniaczek, u mnie miał dużą trwałość, projekcję też dość niezłą :D
  • Odpowiedz
Kupiłem odlewkę i co zabawne zapach bardziej się spodobał mojej dziewczynie niż mi (dla mnie za ciężkie) i sama jutro robi test na sobie. Btw dostępne są w douglasie.
  • Odpowiedz