Wpis z mikrobloga

Hej, czy ktoś pracuje tutaj w consultingu IT? Warto, czy nie opłaca się w to pchać?(słabe exit opps/nudne projekty/zastój/słabe work life balance). Interesuję się finansami, używam Python/R/SQL(DS/Analiza danych) no i generalnie nie jestem pewien, czy warto się w takie coś bawić(czytałem rózne opinie), jakie macie zdanie o tej galęzi?
#korposwiat #pracbaza #kariera #consulting
  • 5
@mam_Cie_na_strzala: Nie, takich rzeczy wolałbym unikać. Chodziło mi bardziej o jakieś doradztwo strategiczne/biznesowe w obszarach IT oraz finansów, jakaś bankowość(fajnie gdyby było coś z data science). No i żeby po 2 latach pracy nie musieć robić tylko tego do końca życia.
@yyyyeeee: to o SAPie ja i pewnie inni na wykopie moglibyśmy troche poopowiadać, natomiast to o czym Ty mówisz nie bardzo wiem jak wygląda na polskim rynku i które firmy oferują tego typu stanowiska. Może warto byłoby poszukiwać pod hasłem Analityk Biznesowy/ Analityk Systemowy
@mam_Cie_na_strzala: W Accenture chyba byly jakieś podobne oferty IT strategy consulting, ale slyszałem, że mozna tam się troche rozczarować pod kątem tego, co rzeczywiście się robi. W Deloitte też jest to IT strategy consulting, ale nie wiem właśnie czy to nie jest SAP i przygotowywanie jakichś dokumentacji. Ogólnie to właśnie chciałbym coś "flexible", żeby można było świadczyć usługi dla sektora finansowego w przyszłości(no i oczywiście używać tego, co się nauczysz w
@yyyyeeee: Też mi sie wydaje, że tam może być sporo SAPa, ewentualnie inne platformy typu Oracle, Salesforce itp.
Co do MBB to chyba byłaby najlepsza opcja, ale ciężko mi powiedzieć jak ciężko się tam dostać i w czym dokładnie pracują. BCG i MCK mają chyba jakieś oddziały Data Science