Wpis z mikrobloga

@Niewinnyk Trójmiasto, z moich obserwacji wynika, że wykonawstwo to większą kasa a projektowanie to suche i ciepłe biuro, ale jest to duże uogólnienie no i jestem w branży niecałe 2lata więc też bierz na to poprawkę.

Co do uprawnień to ogólny trend jaki ja zauważyłem jest taki że asystenci niska pensja są motywowani do zrobienia uprawnień, jakkolwiek głupio to nie brzmi ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡°
@Arek817 w wieku 23 lat dostałem 1,8 brutto (bieda allert) na 1 pracę w której jestem do dziś. I uwaga! Na dzień dzisiejszy dostaje 2k ale na rękę. No jest progress. W takim tempie to na starość może będę miał 3k na rękę. Moje miasto to kupa, jeśli chodzi o pracę i zarobki.
@TheDamex a to ja akurat nie elektryka ale głównie konstrukcja, chociaż było i tak że elektrykę też projektowałem. Przeszedłem do IT, bo u nas firmy z branży to januszexy a w korporacjach praca po 10-12 godzin dziennie to norma.
@huwer1001: ja piernicze, w piątek byłem na imprezie i zacząłem rozmawiać z dziewczyną przy barze i spytała, czym się zajmuję, a ja na to że pracuję w transporcie, a ona się skrzywiła i powiedziała, że pracuje i zarabia w IT, a z wykształcenia jest prawnikiem. Później wskazała ręką na grupę ludzi w oddali i powiedziała "to są moi znajomi, a ten kolega jest lekarzem". Lekarzem, rozumiesz ?! Boże, taka żenada mnie
@TheDamex na razie tester, ale powoli w stronę frontu próbuje przeskoczyć.
No z uprawnieniami to jest lipa, trzeba u kogoś odbębnić za półdarmo, a potem tak jak mówisz okaże się że ktoś przybije pieczątkę za pół ceny. Firmy dochodzą do tego że projektują luzie którzy chcą zdobyć uprawnienia za śmieszne pieniądze a jedna osoba z uprawnieniami podbija się pod wszystkim jak leci :D
@megszy: No więc, ja chciałam iśc do sądu z moim januszexem, ale niestety przepisy się zmieniły i mogę ich smoknąć w pompkę - otrzymałam wypowiedzenie po wczesniejszym podpisaniu nowej umowy na dwa lata, bo nagle się zorientowali, że ich na mnie nie stać, bo niedziele niehandlowe blablabla... Po prostu czasem się nie da :(
@Arek817 Gratuluję. Też dopiero w wieku 22 lat zacząłem zarabiać więcej niż minimalną i jak się cieszyłem z 2,5k na rękę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2 lata później się wkręciłem jeszcze lepiej że podwoiła się wypłata i robię nie więcej niż 9h ()