Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenieoc #ubezpieczenie #ubezpiecznia

Mirki wyjasnijcie mi co powinienem aktualnie zrobic, oraz gdzie najlepiej wyszukac ubezpieczenia OC.
Sytuacja wyglada tak:
Kupilem auto z OC do maja w link4. Jak rozumiem powinienem skontaktowac sie z link4 w sprawie rekalkulacji skladki?
Problem jest taki, ze bede ubezpieczal auto bez ciaglosci ubezpieczenia. Mialem przez kilka lat wykupione OC w PZU na moto, ale moto pozbylem sie jakos 3 lata temu, wiec ciaglosci zadnej nie bedzie.

Czy dobrze kombinuje, ze najlepiej szukac nowego OC, zamiast kombinowac z linkiem? I co powinienem aktualnie zrobic, tzn czy musze tak czy siak kontaktowac sie z link4 zeby przepisac to OC na mnie? Czy wystarczy krotkie info ze wypowiadam to ubezpieczenie, bo ubezpieczylem sie w innym towarzystwie?

A jesli tak to gdzie w miare sensownie mi to ogarna, czy wszelkiego typu porownywarki na necie sa wiarygodne, czy lepiej podbic do jakiegos agenta na miescie?

Korzystalem z porownywarek i w rankomacie najtansze OC oscyluje w okolicach 1500zl. Wbilem na Ubea i tu dostaje kwoty okolo 50% nizsze, przy wpisaniu tych samych danych. Cos wydaje mi sie to malo prawdopodobne.
  • 4
Zadzwoń do którejkolwiek porównywarki i przekaż to co tu napisałeś :)
Z opinii wynika, że rankomat najdroższy, ja korzystałem dwa razy z mfind, ale nie szkodzi spróbować, pogadać ze wszystkimi ;)
Od takiego konsultanta dostaniesz wszystko co musisz zrobić i wiedzieć.
@PurpleHaze: poszedłem ostatnio do Cuk Ubezpieczenia. Chciałem dokonać rekalkulacji składki Warty po kupnie auta. Do dopłaty 3000 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawiesilem tą polisę w #!$%@? mimo, że była ważna jeszcze pół roku i kupiłem nowa polisę bodajże w Hestii za 1200 ( ͡° ͜ʖ ͡°) różnice w 10-12 ubezpieczalniach były ogromne, nie wiem z czego wynikały, wziąłem najtańszą i wyszedłem.
@PurpleHaze Jeżeli tylko podałeś prawdziwe i pełne dane w kalkulatorze, to proponowane kwoty składek wyświetlone na stronie z wynikami kalkulacji odpowiadają rzeczywistości. Jeżeli masz wątpliwości, to na stronie z wynikami kalkulacji, możesz zamówić kontakt z naszymi konsultantami. Sprawdzimy, czy wszystko zostało wypełnione poprawnie i odpowiemy na wszelkie pytania.
Z Link4 najlepiej skontaktuj się i zapytaj, czy rekalkulacja jest planowana i jaka dokładnie. Jeśli rekalkulacja będzie niekorzystna i zdecydujesz się zmienić ubezpieczyciela, to