Wpis z mikrobloga

Motomirki, jakich większych napraw można się spodziewać w Golfie VI 2008 2.0 TDI 110KM, z przebiegiem 115k? Do tej pory nic poważnego robione w nim nie było. Gdzieś tam wyczytałem, że na pierwszy ogień pójdzie prawdopodobnie rozrząd. Czego jeszcze się spodziewać przy takim przebiegu? Wtryski?

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 12
  • Odpowiedz
@Truposz: pytasz o golfa tdi na wykopie i się dziwisz

Całą rozmowę bym zaczął od tego jak bardzo prawdziwy jest przebieg. Bo jeżeli to auto z niepewnego źródła - np. komisu z oryginalną książką serwisową - to może być konieczność zastanawiania się co robić przy 300k
  • Odpowiedz
@Truposz: wymienisz rozrząd oleje i filtry i latasz dalej jak przebieg rzeczywisty. Po drugie sprawdź ile koni bo nie było 110koni. Wtryski to raczej 300 tys+ no ale Janusze wszystkie mają magiczne 180,tys( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Truposz: to zależy jak ktoś eksploatował. jeśli będziesz jeździł jak wariat to dwumas w 50k rozwalisz bez problemu, ja przykładowo w służbowym golfie miałem już naprawianą DSG skrzynie a przebieg poniżej 100k. szarpała czasem dość mocno i dodatkowo zdarzało się, że wpadała w tryb serwisowy.
  • Odpowiedz