Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wydaje mi się że mój niebieski zarabia relatywnie mało jak na swój zawód. Jest #programista15k w pewnej zagranicznej firmie(kraków), no właśnie - ale zarabia tylko gdzieś 8k na rękę a mam wrażenie że jego rówieśnicy(29 lat, 5 lat doświadczenia) mają o wiele więcej(tak z 2 razy). Wydaje mi się że jest ogarnięty bo to jego pasja i nawet w dumu cięzko go od kompa odciągnąć. Pracuje od skończenia studiów w różnych firmach, na studiach z tego co wiem jakieś pół etatu miał. Jak z nim pogadać żeby nie wyszło że mam do niego pretensje że za mało zarabia? I tak on płaci więszość rachunków - wynajmujemy mieszkanie :( bo ja jestem #tesowanieoprogramowania i zarabiam narazie niewiele.


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 45
@AnonimoweMirkoWyznania: a jakie technologie? bo to tez robi roznice. 8k na reke na uop to nawet sporo, wiele osob pracuje na b2b, wtedy "netto" nie jest takoe oczywiste i np 13k netto na b2b to mniej wiecej to samo co 8k netto na uop. Takze Twoj niebieski wcale tak zle nie zarabia - wedlug mnie po prostu w miare normalnie.

W ogole wypok skrzywia ludzi - wszyscy programisci maja 15k :)