Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Wymiana silnika i skrzyni biegów w busie/kamperze to koszt ?
Jaki silnik do niego byście polecili ? Przede wszystkim mała awaryjność i spalanie. Komora silnika jest duża, więc powinno wszystko wejść.

Historia pierwszego wyjazdu poniżej.




#mechanikasamochodowa #kamper trochę #przegryw
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CzYczer: to trochę źle sformułowane pytanie bo po:
1. jaki sinik byśmy polecili ogólnie - ale czy ktoś podejmie się swap-a na inny silnik + skrzynia nie od tego modelu - śmiem wątpić.
2. jakie tam były silniki i ew. wtedy wybrać coś na podmiankę ale racji ze to 86r podaż może być mała albo i żadna
3. a to tego co jest nie da się naprawić? Piszesz o chłodnicy
  • Odpowiedz
@CzYczer: Jak nie masz jakiegoś znajomego mechanika-kombinatora, który zechce się podjąć takiej przekładki i jeszcze zrobi to w miarę to koszty mogą pójść w pięciocyfrową sumę.
Chyba najlepiej będzie zostawić taką skrzynię biegów jak masz to może wejdzie na nią inny silnik od renault bez większych problemów.
Wentylator zawsze można wsadzić elektryczny uniwersalny + czujnik do tego.
  • Odpowiedz
Faktycznie trochę dwuznacznie napisałem pytanie.


W związku z tym, że skrzynię i tak miałem wymienić to pomyślałem, że silnik wymienię wraz z pasującą do niej skrzynią.

Przed odpaleniem trzeba go pompować, stara konstrukcja, słabe osiągi - to skłania mnie jednak do swapa.


Chciałbym coś z czym nieco pewniej wyjadę w trasę, a przy okazji nie będę się przemieszał z zawrotną predkością 80 km/h
  • Odpowiedz
@CzYczer: Firmy specjalizujące się w takich przekładkach biorą po tyle. Taki gość z youtube truckerhiob jak sobie sprawdzał malucha z polski do USA to chciał przed tym wsadzić do niego silnik z Punto to jedna z znanych firm tuningowych krzyknęła mu 30 tys. zł. A ludzie taki swapy robią nawet często nie będąc zawodowymi mechanikami.
Mechanicy do których ustawia się kolejka nie będą brać do roboty takich kombinacji. Chyba że
  • Odpowiedz