Wpis z mikrobloga

@muak47:
Jak chcesz router 200mb/s to po co kupować łącze 500?
Tym bardziej, że te routery B/g/n zazwyczaj na WAN i tak mają 100mb/s. Więc już na wejście ogarnęłyby 1/5 Twojego łącza.

Zasada w mojej opinii jest jasna, albo chcesz mieć internet i kupujesz 100mb/s i do tego router B/g/n 300mb/s i lecisz po wifi (NO i tak nie spodziewj się że będizesz miał na wifi 100% tej przepustowości)

Albo idziesz
@dob3k:
Jeśli masz to stań proszę z telefonem lub lapkiem z AC przy routerze, zapuść speedtest.net i podaj mi proszę wynik.

Urządzenia oferujące transfery takie jak napisał @Roman_Polanski: są, kosztują i niekoniecznie dadzą radę ogarnąć taką przepustowość, bo zmiennych jest dużo więcej niż to czy "urządzenie ogarnie" albo "na kartonie pisze"
@koorekk: Prosz... https://www.speedtest.net/result/8031101158
Moja predkosc lacza to niby max 320Mbps a router mam od operatora, wiec nawet nie kupowalem zadnego drogiego (właśnie znalazłem w specyfikacji, że jest AC1700 - 4x4 MIMO at 5GHz max throughput ~1700Mbps).
Na pc na karcie wifi asus pce-ac68 dobijal mi do 330Mbps. Na macbooku masz wynik powyzej.
Routery jakie podal @Roman_Polanski: spokojnie obsluguja lacza gigabitowe po wifi z pelna predkoscia mireczku.
AC /= AC, są
@muak47: Może lepszym wyborem byłoby kupienia jakiegoś przyzwoitego routera z gigabitowymi portami, ale bez radia. Do tego jakiś porządny AP. Dla przykładu Unifi AP AC LR, spokojnie powinien ogarnąć 500 Mbps przy dobrym zasięgu. Osobiście nie testowałem na takim szybkim łączu, ale ludzie wrzucali speedtesty z prędkościami powyżej 600 Mbps. Specyfikacja producenta podaje 867 Mbps przy 5 GHz, więc wyniki są całkiem prawdopodobne. Oczywiście jak ktoś wyżej wspomniał, nie każdy odbiornik
@dob3k:
Spoko. To, że są urządzenia, które ogarną takie łącze bezprzewodowo to jest zrozumiałe. Rynek nie lubi pustki. Tylko czy jest sens kupować router za 1000zł i kartę sieciową za 350 zł, żeby pozwolić stacjonarce bezprzewodowo komunikować się z routerem, skoro sama w sobie stacjonarka na zintegrowanej karcie sieciowej ma taką możliwość przy koszcie 5 dych za skrętkę i przeciągnięcie jej listwą przypodłogową do stacjonarki.

Rzucenie 1k na router i połączenie
@koorekk: Kwestie opłacalności pozostawię do rozstrzygnięcia OPOWI. Ważne żeby wiedział, że są na rynku i spełnią jego potrzeby jeśli takie zakupi.
Te urządzenia zresztą robią się tańsze, a OP nie potrzebuje topowych modeli podanych wyżej, bo wystarczy spokojnie jakiś router AC1700 jak ja mam.
@muak47: