Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu myślałem żeby sobie kupić Arduino i zacząć coś programować (najpierw od tutoriali żeby poznać podstawy, potem wykonać kilka gotowych projektów żeby douczyć się więcej rzeczy). No i jest okazja żeby w końcu to zrobic, bo na magisterkę wybrałem sobie temat związany z Arduino.
Jestem laikiem dlatego myślałem o kupnie zestawu startowego np. z jakiegoś botlanda. Tak żeby były diody, wyświetlacz, jakiś buzzer (podstawy) i żebym miał najpotrzebniejsze rzeczy do nauki prostych programów.
Czy taki zestaw będzie ok? Co byście dokupili (jakie czujniki itp.) żeby zacząć zabawę?
#arduino #programowanie
  • 11
@lukaszw_ a jak wygląda różnica z oryginalną płytka Arduino, a jakimś zamiennikiem? Na botland są oryginalne Arduino, ale te zestawy kosztują znacznie więcej, a jest mniej części. W zamiennikach jest inny program, są jakieś różnice?
Potrzebuję zestawu na szybko żeby zacząć uczyć się podstaw.
Ten z banggood mógłbym zamówić dla tych kilku części w sumie, ale to jako drugi, bo dojdzie pewnie za miesiąc.
Szukać oryginalnego zestawu za 150, czy bardziej wypasionego
@Parkero: Oryginał jest na innych sterownikach. Chodzi o komunikację komputer <-> mikrokontroler. W oryginale jest druga atmega, w tanich klonach układ CH340. Dlatego potrzeba innego sterownika.
W obu przypadkach u mnie pod win10 instalowało się automatycznie.
Poza tym dalej to już to samo.

Arduino właśnie po to jest OpenHardware by tanio móc się uczyć. Więc kupując klona do nauki, nadal postępujesz fair wobec autorów oryginału, bo im chodziło o popularyzację nauki,