Wpis z mikrobloga

Planuję przeprowadzić gruntowny remont budżetowego Kellysa - miałby on służyć docelowo jako drugi rower (jako pierwszy szosa). Chciałbym zamienić wolnobieg na 9-rzędową kasetę, wymienić przerzutki, klamkomanetki, hamulce, korby, łańcuch, linki - w zasadzie co się tylko da z napędu. Niestety nie bardzo się na tym znam, a nie chciałbym zostać naciągnięty przez serwis, więc proszę Was o porady i szacunkowy koszt opisanego remontu. Celuję w grupę Alivio, mój budżet to około 1000 złotych.
Model to Kellys Result Titanium 2013.
#rower
  • 6
  • Odpowiedz
@nko90plm: tylko, że ten rower jest wart mniej niż tysiaka. Na pewno tyle chcesz w niego doinwestować?

Ja bym tam wsadził SLX 1x, wymienił support na bsa / hollowtech i to by kosztowało 1044 według cyklomanii. Sama wymiana do ogarnięcia samemu z pomocą youtube. Niestety, dodatkowo musiałbyś wymienić całe koło, albo bawić się w zaplecenie nowej piasty.

  • Odpowiedz
tylko się jeszcze musi wstrzelić w support odpowiedni - GXP z DUB-em działać nie będą.


Na szybkiego szukałem więc napisałem ''chyba''. Ja mam ten.

https://www.bike24.com/p2264013.html

Do rozważenia jest też kwestia zębatki 32T... mała trochę jak na turystyczny rower, zwłaszcza z Eaglem.


Właśnie jeżdżę na Truvativ Stylo 6K Eagle 32T i nie narzekam zresztą on pisze o pierwszym rowerze że szosa.

No i NX ciężkawy jest.


Jej, a ten jego rower to piórko.
  • Odpowiedz
@panato: @4x80: Nowy SLX lub NX do Kellysa, w którym fabrycznie był wolnobieg? Dobrze się czujecie?

@nko90plm: Alivio 2x9 to spoko opcja. Zrób nowy wpis, napisz gdzie mieszkasz, to ludzie polecą jakiś sprawdzony serwis, w którym cię nie naciągną. Jak z Krakowa lub okolic, to pisz na priv – sam dopilnuję, żeby się wszystko zgadzało i jeszcze jakiś mały rabat na części się zrobi.
  • Odpowiedz
Dobrze się czujecie?


@Kotkoff: To sobie kupi wolnobieg 8 rzędowy albo za grosze używane koło. Każdy detal trzeba podawać?

@nko90plm: Ja dopiero mam przerabiać swój rower i teraz jest 1x8 bo tam pójdzie Sram 1x12 ale napiszę ci co teraz mam. Rower budżetowy oryginalnie na Michelin 2.4 teraz Michelin Wilde Runer 1.4''

Ghost Kato 2.9 Hardtail Bike 29''

Napęd

Truvativ Stylo 6K Eagle 32T
SRAM DUB Bottom Bracket Cups BSA-68/73-DUB
  • Odpowiedz