Wpis z mikrobloga

#kpop #muzyka #dreamcatcher

#kpoptop100 <- tag do obserwowania

Lista do wołania https://mirkolisty.pvu.pl/list/Ifx26nvsJJGPaYPj

21/100

Dreamcatcher - 'Sleep-walking'

Korzenie Dreamcatcher sięgają roku 2014 gdzie debiutowali jako pięcioosobowy zespół MINX. W 2017 nastąpił rebranding ( ͡° ͜ʖ ͡°) i dołączyły jeszcze dwie dziewczyny. Jako ciekawostkę dodam, że grupa była w Polsce w lutym zeszłego roku. Mają u nas całkiem sporą liczbę oddanych fanów którzy czekali pod warszawskim Palladium parę godzin przed koncertem

Wokalistki:

Yoohyeon 0:11 w rozpisce zespołu widnieje jako "Lead Vocalist", ale tańczy też naprawdę świetnie. Rzuciłbym nawet odważnym stwierdzeniem, że tańczy najlepiej w tym M/V

Siyeon 0:26

JiU 0:34

Gahyeon 1:01 ostatnia po prawej

Dami 1:16 po prawej w białych spodenkach. "Main rapper" ale w tym utworze się nie narapuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

SuA 1:51 "Lead rapper" i "Main dancer" w tym utworze nie rapuje tylko śpiewa i to jej głos podoba mi się najbardziej.

Sleep-walking od Dreamcatcher to jeden z moich ulubionych utworów k-popowych. Wiem, że cała lista to moje ulubione utwory, ale ten jest gdzieś w top 10. Cholernie niesprawiedliwe jest to, że ma tak śmiesznie mało wyświetleń. Ich wytwórnia daje ciała po całości. To jest w ogóle utwór z "side B", a moim zdaniem jest to najlepsze co Dreamcatcher dotychczas wydał.

Gdy pierwszy raz usłyszałem ten utwór poczułem się jakbym dostał obuchem w głowę. To jest to czego szukałem, chociaż nie wiedziałem, że szukam! Kilkanaście razy gwałciłem replay. Ten utwór ma praktycznie wszystko czego szukam w k-popie. Świetna melodia, choreografia, dziewczyny. Electro DnB w k-popowym wydaniu. Aż się prosi aby dać na maksa i po prostu płynąć. Utwór mógłby spokojnie być wykorzystany w filmach takich jak Tron czy Łowca Androidów, nie wspominając o Cyberpunk 2077.

Już od pierwszych sekund wiedziałem, kto będzie moją bias. Sposób poruszania się i uroda Gahyeon kupiły mnie od razu. M/V do tego utworu jest świetnie! Jakby szyte na miarę do tej muzyki. Ten półmrok, te kolory, cienie przez które wygląda jakby to było 3d.

Choreografia jest genialna. Te ruchy rękami prawie jak u Twice. Szczególnie 0:14 przypomina mi ten moment w Twice - Likey, a ten M/V powstał wcześniej niż teledysk Twice. SYNCHRONIZACJA której mogłyby pozazdrościć nie jedne dużo bardziej znane zespoły. Tu się po prostu wszystko zgadza.

Jak jesteśmy przy porównaniach to 1:12 też przypomina mi Twice tym razem utwór "Like OOH-AHH", ale wiem, że to jest ogólnie popularne w grupach k-popowych i wygląda naprawdę świetnie.

W ogóle jak to DnB z domieszką elektro w K-Popie? Ale wyszło to genialnie! W 1:18 to jest coś niesamowitego! Na myśl przychodzą właśnie wyżej wspominane filmy czy gry. Aż się prosi, aby dać głośniej i poddać się temu szaleństwu.

Natłukłem już jakąś chorą liczbę odtworzeń tego utworu i jeszcze mi się nie znudziło. Po prostu kocham ten kawałek, czuje jakby był skrojony dla mnie i podoba mi się w nim absolutnie wszystko. Czuję z nim jakąś nieopisaną więź, jakby to było coś więcej niż tylko piosenka i M/V. Popłynąłem na maksa, ale cóż poradzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ladnapani #koreanka Gahyeon w komentarzu
M.....m - #kpop #muzyka #dreamcatcher 

#kpoptop100 <- tag do obserwowania 

List...
  • 6