Wpis z mikrobloga

Mircy, jak mogę poprawić mój poziom angielskiego?
Swój poziom określę na B1/B2.
Np. oglądam youtuba po angielsku i jak są napisy ang. to spoko, a jak nie, to hmm, wyłapię ogólny sens wypowiedzi, poszczególne słowa i chyba tyle.
Chciałbym zrobić coś w kierunku, że no np. oglądam coś bez napisów i 90% zrozumiem xd.
Coś napisać, dogadać się to spoko, jak "nie mam" słówka to na około.
Póki co, codziennie uczę się z #mirkoangielski ( )

#kiciochpyta #pomocy #angielski #angielskizwykopem
  • 14
  • Odpowiedz
@Mudzin3K: Filmy i seriale anglojęzyczne z angielskimi napisami + czytanie książek w tymże języku. Tylko nie zafiksuj się przy tym i nie sięgaj non stop do słownika, bo w przypadku książki będzie to droga przez mękę. Znaczenie wielu słów idzie wyłapać z kontekstu.
  • Odpowiedz
  • 2
@Mudzin3K nie słuchaj @hirosh1, duolingo jedyne co da to znajomość czasów które są ci kompletnie nieprzydatne. Jestem w podobnej sytuacji, próbowałem już 20 aplikacji i #!$%@? to daje, dopiero po rozmowach z nativem/lektorem widzę realny progres.
  • Odpowiedz
Coś napisać, dogadać się to spoko, jak "nie mam" słówka to na około.


@Mudzin3K: jak oglądasz filmy z napisami lub bez to możesz też sprawdzać sobie trudniejsze słówka przed obejrzeniem filmu, a potem w trakcie oglądania starać się je wyłapać :) sam tego potrzebowałem, więc zrobilem do tego stronkę: WordsFromMovies.com :)

I na przykład jak chcesz obejrzeć sobie film "Chicago", który ma trudne słownictwo (słowa flimflam, flummox, splendiferous, undistinguished czy vociferous,
  • Odpowiedz
@Mudzin3K graj w gry w międzynarodowej gildii. Najlepsza praktyka. Wibijasz na komunikator głosowy i coś tam próbujesz przy okazji pozbywasz się tego polackiego strachu przed używaniem angielskiego bo albo język nie ten albo akcent nie ten kiedy cały świat ma to w dupie xD
  • Odpowiedz
@Mudzin3K: Polecam kanał Arleny Witt na yt, ale pewnie znasz. Jeśli nie to ma dużo filmów w których tłumaczy jak wymawiać dane słowa, co oznaczają, akcentowanie brytyjskie, amerykańskie i duużo więcej, naprawdę wartościowy kanał
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Mudzin3K: nieee słuchaj tych cieniasów :) Od poziomu B2 zostaje już tylko jedna droga, która realnie poprawi jakość każdego języka. Żadne słówka i apki(takie cos ma sens do B2, gdy potrzebujesz podstawowego zasobu słów). Musisz pochłaniać możliwie największą ilość kontentu i starać się gadać po angielsku najczęściej jak się da. To zajmie sporo czasu, ale jakościowo wyjdzie lepiej niż wkuwanie słówek, fraz, slangow i to w różnych akcentach.
Sam po sobie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mudzin3K:

Np. oglądam youtuba po angielsku i jak są napisy ang. to spoko, a jak nie, to hmm, wyłapię ogólny sens wypowiedzi, poszczególne słowa i chyba tyle.
Chciałbym zrobić coś w kierunku, że no np. oglądam coś bez napisów i 90% zrozumiem xd

Nie masz B2 ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Mudzin3K: dwie rzeczy

1. www.memrise.com - i od razu ściągnij apkę, na stronce dodajesz kursy, na apce je robisz (z poziomu aplikacji nie dodasz tych naprawdę fajnych, nie wiem, czemu tak zrobili)

2. na youtube czy chomiku masz tysiące audiobooków, zacznij od czegoś, co już znasz po polsku / czytałeś po angielsku. To najlepsza metoda na osłuchanie, w filmach czy serialach masz dużo mniej słów na godzinę.

ps. nie masz b2,
  • Odpowiedz